Image W dniu 1 kwietnia 2011 roku Publiczne Gimnazjum w Żabnie obchodziło 10. rocznicę oddania do użytku uczniów nowego budynku szkoły oraz 5. rocznicę nadania gimnazjum imienia Jana Pawła II. Obchody rocznicy zaczęły się Mszą św. w kościele parafialnym p.w. Ducha Świętego w Żabnie, której przewodniczył biskup Andrzej Jeż wraz z ks. prałatem Antonim Mikrutem oraz ks. Zdzisławem Podstawą.

W przeddzień rocznicy śmierci Jana Pawła II, który jest patronem szkoły od pięciu lat, żabnieńskie gimnazjum postanowiło powspominać swoją historię i uczcić wysiłek wszystkich tych, którzy do jego powstania się przyczynili.

W sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury zaprezentowana została wszystkim zaproszonym gościom prezentacja szkoły. Uczniowie wykorzystali także możliwość pokazania własnych zdolności aktorskich, w specjalnie przygotowanych na ten dzień występach. Spotkanie zwieńczyło uhonorowanie zasłużonych dla gimnazjum osób specjalnie przygotowanymi medalami okolicznościowymi.