Image W najbliższą niedzielę, 20 marca przed kościołami diecezji tarnowskiej będą zbierane podpisy pod obywatelskim  projektem  nowelizacji ustawy antyaborcyjnej. Komitet Inicjatywy Ustawodawczej przygotował projekt likwidujący wyjątki od prawnej ochrony życia. Do 20 kwietnia ma czas na zebranie 100 tys. podpisów.

Projekt jest aktem prawnym, autorstwa mecenasa Ludwika Skurzaka. Inicjatorzy uważają, że obecnie obowiązująca w Polsce ustawa antyaborcyjna jest sprzeczna z podstawowymi normami etycznymi, wspólnymi dla wszystkich ludzi. Pozostawia ona wyjątki w prawnej ochronie życia, skutkujące tym, że np. w 2009 r. zabito w Polsce ponad 500 dzieci nienarodzonych, uznanych za chore.

„Tej sytuacji nie może tolerować nikt, kto jest człowiekiem prawego sumienia. Nie chodzi tutaj wyłącznie o poglądy katolików. Życie ludzkie jest najwyższym dobrem wszystkich i dlatego nakaz jego bezwarunkowej obrony jest głęboko wpisany w serce każdego człowieka” podkreśla Jacek Bulzak, który w diecezji tarnowskiej reprezentuje Komitet Inicjatywy Ustawodawczej (diecezja.tarnow.pl).

W naszej parafii akcję przeprowadzi Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. W niedzielę, po każdej Mszy św. będzie można złożyć podpis na liście popierających inicjatywę. Aby podpis był ważny należy podać: imię i nazwisko, pełny adres oraz numer PESEL, a następnie podpisać się.

Więcej informacji:

www.stopaborcji.pl - Oficjalna strona inicjatywy ustawodawczej-Wybierz życie!

www.pro-life.pl - Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia

www.uratujswietego.pl - Nowenna w intencji dzieci zagrożonych aborcją