Image Wolności i wychowaniu poświęcone będzie VI Forum Nauczycieli i Wychowawców w Tarnowie. Jego organizatorem jest Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców.  W programie zaplanowane są wykłady, dyskusja panelowa i koncert. Spotkanie odbędzie się 12 marca, chętni już mogą się zapisywać.

VI FORUM NAUCZYCIELI I WYCHOWAWCÓW

„WOLNOŚĆ I WYCHOWANIE” - w ramach 225-lecia Diecezji Tarnowskiej i 15-lecia KSW w Tarnowie

Patronat: biskup Wiktor Skworc – Ordynariusz Diecezji Tarnowskiej i Ryszard Ścigała – Prezydent Tarnowa

Data: 12.03.2011 r

W programie:

Msza św. (Tarnowska Katedra godz. 9.00, pod przewodnictwem  bp. Wiktora Skworca)

Wykłady i dyskusja panelowa, (w godz. 10.30-14.00) oraz promocja książki KSW: „Wolność i wychowanie” (każdy uczestnik otrzyma egzemplarz w materiałach konferencyjnych), promocja prac uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II a także koncert – Andrzej Róg i Agata Bernadt z zespołem Krakowskie Przedmieście – (liczba miejsc ograniczona).

Przewidywane wystąpienia i wykłady:

Wystąpienia Gości: 1. Wolność i odpowiedzialność (bp Wiktor Skworc)

2.Przedstawiciele władz samorządowych i oświatowych, Prezes ZG KSW

Wykłady:

1) Wolność w nauczaniu Biblii (dr Danuta Piekarz, UJ, UPJPII Kraków)

2) Filozofia wolności w procesie wychowania człowieka (ks. prof. dr hab. Tadeusz Guz, KUL)

3) Wychowanie a wolność (dr Barbara Lulek, Uniwersytet Rzeszowski)

4) Wolność na miarę człowieka (w szkole św. Tomasza z Akwinu) (ks. prof. dr hab. Janusz Królikowski, UPJPII Kraków)

5) Dyskusja panelowa: „Granice wolności – współczesne zniewolenia” z udziałem zaproszonych gości, m.in.: dr Barbara Lulek (UR, Rzeszów), dr Maria Madejowa (UJ, Kraków), ks. prof. dr hab. Tadeusz Guz (KUL, Lublin), ks. prof. dr hab. Janusz Królikowski (UPJPII Kraków), przedstawiciele środowisk oświatowych i naukowych.

18.00 – Koncert

Zapisy:

1. Elektronicznie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

2. Telefonicznie: 694 763 453 (nie odbieramy nagrań na sekretarkę!)  oraz w godzinach wieczornych 14 656 45 10

3. Osobiście (p. Danuta Ciszek, Wydz. Edukacji UM Tarnowa, ul. Mickiewicza 2)

Należy wypełnić kartę zgłoszenia do dnia 08.03.2011r. (liczba miejsc ograniczona). Wszelkie informacje na stronie:  www.tarnow.ksw.pl

Koszt Forum: 20 zł (wpłata na konto lub przy odbiorze materiałów konferencyjnych)

Konto bankowe Oddziału KSW w Tarnowie

KBS o/Bochnia filia Tarnów, NR 17 8591 0007 0080 0207 2852 0001

Organizator: Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców Oddział w Tarnowie zastrzega sobie prawo do zmian programu

Informacja o działalności KSW w Tarnowie:

W latach 1999-2009 Oddział KSW w Tarnowie zorganizował 5 Forów, cieszących się dużym zainteresowaniem wśród nauczycieli:  I Forum odbyło się 10.04.1999 r., Nauczyciel u progu III tysiąclecia, II – 20.04.2001 r., Wychowanie to dzieło Miłości, III – 26.04.2003 r. Na nowo odkryć powołanie nauczyciela, IV – 11.03.2006 r.  Wychowanie i Media. Szanse i wyzwania. V – 21.03.2009 r.  Wychowanie w prawdzie. III, IV i V Forum było współfinansowane ze środków  Prezydenta Miasta Tarnowa (jako zadanie zlecone).

Ponadto Stowarzyszenie zorganizowało konferencję ogólnopolską pt. Chryzmat postaci patrona szkoły i jego spuścizna w środowisku – 5-7.10.2007 r. (współfinansowaną przez MEN, w ramach otwartego konkursu ofert) i Projekt Edukacyjny: Spotkania z postacią ks. Jana Twardowskiego – październik/listopad 2007 (współfinansowany przez Urząd Marszałkowski woj. małopolskiego, w ramach otwartego konkursu ofert). Oddział KSW od 15 lat organizuje comiesięczne spotkania o charakterze szkoleniowo-formacyjnym dla nauczycieli, katechetów, rodziców i wychowawców o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim (każdorazowo dla ok. 50-200 osób). Kilkanaście szkoleń we współpracy z UM Tarnowa.

Swoje działania promuje w ogólnopolskich i miejscowych mediach, a także KAI i Radiu Watykańskim. Wydano 3 książki (Wyd. Biblos): „Wychowanie to dzieło Miłości” (współfinansowana przez Urząd M. Tarnowa), „W poszukiwaniu sensu wychowania. 10 lat KSW w Tarnowie” (współfinansowana przez Marszałka Woj. Małopolskiego) oraz „Patron szkoły – promieniowanie wartości” (współfinansowany przez Urząd Marszałkowski woj. małopolskiego, w ramach otwartego konkursu ofert). Ponadto 35 Biuletynów Informacyjnych Oddziału KSW – oraz kilka okazjonalnych.

Źródło: Portal internetowy: www.diecezja.tarnow.pl