Image W dniu 21 stycznia br. w ratuszu tarnowskim odbyła się gala nagrody „Uskrzydlony”. Podczas tegorocznego finału laureatem został Paweł Domański, znany wszystkim Żabnianom miłośnik historii miasta, parafii, pisarz i kronikarz. Działalność Pawła Domańskiego jest bardzo szeroka, a jego kilkunastoletnie doświadczenie w roli pisarza - kronikarza, które zaowocowało 18 publikacjami o Żabnie, z pewnością zrobiło wrażenie na Kapitule, która przyznawała tegoroczne nagrody.

Laureatami tegorocznej nagrody „Uskrzydlony” zostali również ks. Prog. Michał Heller, Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa, Marek Kołdras z Radia Eska oraz Janusza Smolińskiego z Dziennika Polskiego, ksiądz Andrzej Augustyński twórca Siemachy.

Poza tym nagrodzeni zostali artystka, grafik Krystyna Baniowska – Stąsiek, artysta, malarz Andrzej Grabowski oraz malarz, rysownik i filmowiec Wilhelm Sasnal, krytyk filmowy Łukasz Maciejewki, animatorzy kultury Vitalina i Michał Pastuch, Joanna Tomicka Martusiowa - pensjonat "U Martusiowej".

Wszystkim laureatom, a w szczególności Pawłowi Domańskiemu, serdecznie gratulujemy.