Image O szczęśliwym małżeństwie, sensie życia, miłości, powołaniu, relacjach z pracownikami będzie można usłyszeć podczas rekolekcji organizowanych w Centrum Formacyjno – Rekolekcyjnym Arka w Gródku nad Dunajcem. W programie przygotowanym na 2011 rok każdy znajdzie coś dla siebie.

"Szczęśliwi kochankowie - czyli małżeński seks bez niewłaściwych zachowań" to tytuł rekolekcji dla małżeństw organizowanych w dniach 25-27 lutego.

Wcześniej, bo od 18 do 20 lutego, Arka organizuje rekolekcje dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych. Nie mogą oni korzystać w pełni z życia sakramentalnego, choć ciągle są członkami wspólnoty Kościoła. Podczas spotkania uczestnicy zastanowią  się, z jakich środków życia duchowego mogą korzystać, aby ich rozwój mógł się dokonywać. Rekolekcje stanowią zachętę do indywidualnej refleksji nad własnym życiem, refleksji inspirowanej świadectwami małżeństw, które doświadczyły dramatu rozwodu i przeżyły pojednanie.

W Arce będą też rekolekcje dla kapłanów, młodzieży, przedsiębiorców, wychowawców, rodzin, katechetów i dla wszystkich chętnych. Zaplanowano spotkania tematyczne o Bożym Miłosierdziu i przesłaniu bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

„Filmoterapia, czyli jak umiejętnie wykorzystać film w pracy wychowawczej" to temat rekolekcji i warsztatów dla nauczycieli w dniach 23-25 września.  Sesja jest propozycją wykorzystania fragmentów konkretnych filmów jako narzędzia w pracy pedagogicznej nauczyciela. W ten sposób wychowawcy zdobędą nowe umiejętności rozwiązywania problemów edukacyjnych w zespole klasowym oraz wspierania uczniów w rozwiązywaniu problemów.

Więcej o rekolekcjach można przeczytać na stronie www.cfr-arka.pl.