Image 95 milionów 333 tysiące 500 starych złotych – tyle pieniędzy sprzed denominacji przekazali mieszkańcy diecezji tarnowskiej. W akcję ich zbierania zaangażowały się parafialne oddziały Caritas. Po przeliczeniu starych pieniędzy i ich wymianie, Caritas Diecezji Tarnowskiej otrzymała dokładnie 9 tysięcy 533 złote i 35 groszy. Taka suma zostanie przeznaczona na operacje dla chorych dzieci.

Dzięki kilkusetgodzinnej pracy kilkudziesięciu wolontariuszy, głównie z Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie, kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, bezdomnych z Domu dla Bezdomnych Mężczyzn w Tarnowie oraz członków i sympatyków Parafialnych Oddziałów Caritas z parafii bł. Karoliny i Świętej Rodziny w Tarnowie, udało się dokładnie posegregować i dostarczyć do oddziału NBP w Krakowie ponad 4 tony bilonu oraz kilkadziesiąt kartonów banknotów.

Ks. Ryszard Podstołowicz dyrektor diecezjalnej Caritas dziękuje wszystkim, którzy ofiarowali stare pieniądze i pomogli zorganizować akcję.