Image Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych imienia ks. Janusza St. Pasierba w Żabnie obchodził w dniach 14-15 października uroczystości związane z 10. rocznicą nadania szkole imienia Ks. Janusza St. Pasierba. W pierwszym dniu odbyła się uroczysta Msza św. w intencji społeczności Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z okazji Dnia Nauczyciela, którą poprzedziło nabożeństwo różańcowe poprowadzone przez nauczycieli Szkoły.

W drugim dniu obchodów jubileuszu odbył się wykład Marii Wilczek - prezesa Fundacji imienia Księdza Janusza St. Pasierba „ Ksiądz Pasierb - postać i dzieło” oraz wykład dr Wojciecha Kudyby, poety i badacza literatury „Ksiądz Janusz St. Pasierb - eseista i poeta”. Obchody zakończył program artystyczny poświęcony Patronowi Szkoły w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych - „ Człowiek zawsze jest miejscem spotkania”.

Fotografie: Marcin Głuszek