Image W Dniu Papieskim, kilka tysięcy osób wzięło udział w Diecezjalnym Marszu dla Życia i Rodziny w Tarnowie. Dzieci, młodzież, starsi, całe rodziny, księża, klerycy i siostry zakonne przeszli ulicami miasta niosąc transparenty w obronie życia. Organizatorzy chcieli przypomnieć wszystkim, że rodzina jest bezcennym skarbem każdego narodu oraz nauczanie Sługi Bożego Jana Pawła II o godności życia ludzkiego.

Marsz pod hasłem „Bądźmy świadkami miłości życia” rozpoczęła Msza św. w kościele bł. Karoliny – w miejscu, gdzie w 1987 r. był Jan Paweł II i beatyfikował dziewicę i męczennicę.

W Eucharystii uczestniczyli przedstawiciele ruchów i stowarzyszeń z całej diecezji. Mszy św. przewodniczył bp Władysław Bobowski. W homilii wspominał Jana Pawła II, mówił, że swoim życiem dawał przykład jak być świętym. Przypomniał, że papież bronił prawa człowieka i rodziny. „Chciejmy korzystać z jego świętego przykładu miłości do Boga, człowieka, ojczyzny i codziennie ubogacajmy się dziedzictwem, które nam zostawił” - powiedział biskup senior Władysław Bobowski.

Po Eucharystii ulicami miasta przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. Do Tarnowa przyjechali mieszkańcy całej diecezji m.in. z Nowego Sącza, Limanowej, Ochotnicy, Męciny, Dębicy, Łącka. Na rynku w niebo zostały wypuszczone gołębie dla uczczenia 90. rocznicy urodzin Jana Pawła II. Były m.in. koncerty i pokazy taneczne.

Uczestnicy marszu wystosowali apel do Parlamentu w sprawie ochrony życia i rodziny, w którym podkreślają, że „życia nie można czynić przedmiotem sporów politycznych, powinno ono być uznane i szanowane od poczęcia aż do naturalnej śmierci”.

Marsz przygotowały środowiska, dla których ważna jest obrona i promocja życia oraz dobro rodziny: Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej, Akcja Katolicka, Diakonia Życia Ruchu Światło-Życie, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, katecheci, doradcy życia rodzinnego oraz Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie (KAI).

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Diecezjalnego Marszu dla Życia i Rodziny w Tarnowie odwiedzając serwis internetowy Radia RDN: