Image W niedzielę 10 października będziemy przeżywać już X Dzień Papieski pod hasłem Jan Paweł II – Odwaga Świętości. W Tarnowie o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza święta pod przewodnictwem ks. biskupa Władysława Bobowskiego. Uczestniczyć w niej będą przedstawiciele szkół noszących imię papieża oraz stypendyści fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

W tegoroczny program obchodów dnia papieskiego został także wpisany Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. Uczestnicy marszu wyruszą w niedzielę o godz. 13.00 od kościoła pw. Bł. Karoliny i dotrą na tarnowski rynek.

Jednym z celów Marszu - obok zwrócenia uwagi społeczeństwa na problem aborcji oraz in vitro - jest propagowanie moralnych metod leczenia niepłodności, do których należy naprotechnologia.

Program X Dnia Papieskiego - Jan Paweł II – Odwaga Świętości

9 października (sobota)
godz. 18.00 Kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Tarnowie
GLORIA RV 589 Antonio Vivaldiego, wykonanie: Orkiestra Kameralna L`Estate Armonico z Krakowa oraz Chór Mieszany Canticum Iubilaeum z Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej z Limanowej pod dyrekcją Marka Michalika.

10 października (niedziela)
Kościół pw. Błogosławionej Karoliny w Tarnowie
godz. 11.45 Występ zespołu Emanuel z Wieloglowów – „Życie jest darem, życie jest święte”

godz. 12.00 Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Władysława Bobowskiego z udziałem młodzieży i przedstawicieli szkół im. Jana Pawła II z terenu całej diecezji oraz Stypendystami Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”