Image W minioną sobotę w Żabnie odbyły się uroczystości związane z upamiętnieniem 625. rocznicy nadania praw miejskich. Tego dnia uroczystości nabrały wymiaru historyczno - kulturalnego. Najpierw, z samego rana, w miasto wyruszył uroczysty korowód przebranych za stroje z minionych epok uczniów żabnieńskich szkół. Popołudniem odbyła się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. bp Wiktora Skorca.

Podczas Mszy św. wręczone zostały dary na rzecz parafii Żabno - kielich ofiarowany przez członków Towarzystwa Przyjaciół Żabna oraz dar w postaci ornatów od burmistrza Żabna i zastępcy na rzecz misji, którym patronuje biskup Wiktor Skworc. Po zakończeniu Mszy św. nasza świątynia wypełniła się muzyką ilustrującą „Tryptyk rzymski” Sługi Bożego Jana Pawła II. Zespół Instrumentów Dawnych Krakowskiej Opery Kameralnej wraz z Andrzejem Sewerynem dał tego wieczoru niezapomniany koncert.

Zorganizowane w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych spotkanie dla gości wieńczyło wieczór upamiętniający 625. rocznicę nadania praw miejskich dla Żabna.

Fotografie: Krzysztof Wójcik