- Powołanie jest marzeniem Pana Boga o nas – przekonuje ks. Marcin Baran, moderator Dzieła Powołań Diecezji Tarnowskiej.

Rekolekcje i inne inicjatywy mają pomóc młodym odkryć powołanie życiowe i nie chodzi tylko o drogę życia kapłańskiego i zakonnego.

– Każdy z nas dostał jakieś predyspozycje od Boga. Chcemy pomóc młodym, aby rozpoznali o czym Bóg marzy względem każdego z nas. Każdy jest dzieckiem Boga i to już jest godność i powołanie. Poprzez różnego rodzaju analizę talentów chcemy zobaczyć do czego Bóg mnie wzywa, żebym był szczęśliwy. Drugorzędną kwestią jest to co będę robić w życiu, pierwszorzędną jest to jakie marzenie Pan Bóg ma o mnie – dodaje ks. Baran.

Działa już portal Duszpasterstwa Powołań Diecezji Tarnowskiej www.rusz-dusze.pl i fanpage na Facebooku. Na stronie będzie prowadzony videoblog biskupa Leszka Leszkiewicza, który odpowie na pytania młodych. Można je przesyłać drogą elektroniczną Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

– Do końca każdego miesiąca będziemy zbierać pytania. Wybierzemy trzy z nich i Ksiądz Biskup odpowie na nie. Nagranie pojawi się na stronie, a akcja nosi tytuł „Zapytaj biskupa”. Na resztę pytań Ksiądz Biskup będzie odpowiadał drogą mailową– mówi ks. Baran.

Ponadto w styczniu planowane są rekolekcje dla dziewcząt i chłopców, a będą one poświęcone rozeznaniu powołania.

Organizatorzy przygotowali też akcje „Podpłomyki na śniadanie” i „Dycha dla księdza”. Na czym polegają? Przeczytaj na www.rusz-dusze.pl

Napisane przez Ewa Biedroń; Portal Diecezji Tarnowskiej

Wizytówka naszej parafii

WIZYTÓWKA

Patronka naszej parafii

PATRONKA

Cmentarz online

CMENTARZ

Wystawa powstała w ramach projektu Polacy nieprzeciętni, dofinansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Ks. Józef Łakomy

Zapraszamy do obejrzenia wystawy, której bohaterem jest ks. Janusz Stanisław Pasierb.

Ks. Janusz St. Pasierb

Wszystko o V Synodzie Diecezji Tarnowskiej w jednym miejscu.

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Niezbędnik katolika - czytanie na dziś, rozważanie do Ewangelii, czytania....

Czytania na każdy dzień