Gminne Centrum Kultury i Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie po raz trzeci włączyły się w organizację ogólnopolskiej akcji „Narodowego Czytania”.

W sobotę przy fontannie na żabnieńskim Rynku zgromadzili się przedstawiciele Rady Miejskiej, szkół, stowarzyszeń, firm i instytucji działających na terenie gminy, aby wspólnie czytać „Quo vadis” - jedno z dzieł wybitnego polskiego powieściopisarza i noblisty – Henryka Sienkiewicza.

Nastrój czytanej powieści interpretowali tańcem, wzbudzając zachwyt publiczności, uczniowie Szkoły Tańca „Latino” Gabriela Skiby.

„Narodowemu Czytaniu” towarzyszyła w Żabnie akcja bookcrossingowa, czyli uwalniania książek pod hasłem „Quo vadis książko?”. Akcja sprawiła, że wiele książek znalazło nowych czytelników.

„Narodowe Czytanie” to zainicjowana w 2012 roku przez prezydenta RP ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich. Czytanie zostało nazwane narodowym, aby podkreślić jego powszechny i egalitarny charakter. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

Dodajmy, że akcję „Narodowego Czytania” w Żabnie objął honorowym patronatem Burmistrz Żabna – Stanisław Kusior.

Wizytówka naszej parafii

WIZYTÓWKA

Patronka naszej parafii

PATRONKA

Cmentarz online

CMENTARZ

Wystawa powstała w ramach projektu Polacy nieprzeciętni, dofinansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Ks. Józef Łakomy

Zapraszamy do obejrzenia wystawy, której bohaterem jest ks. Janusz Stanisław Pasierb.

Ks. Janusz St. Pasierb

Wszystko o V Synodzie Diecezji Tarnowskiej w jednym miejscu.

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Niezbędnik katolika - czytanie na dziś, rozważanie do Ewangelii, czytania....

Czytania na każdy dzień