W najbliższy piątek, 28 listopada br. przypada piąta rocznica przyjęcia sakry biskupiej przez ordynariusza diecezji tarnowskiej bpa Andrzeja Jeża. W rocznicę konsekracji o godz. 18.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w Bazylice Katedralnej w Tarnowie.

Będą ją koncelebrować biskupi, księża dziekani, pracownicy kurii, Wydziału Teologicznego, a do udziału zaproszeni są wszyscy diecezjanie, zwłaszcza mieszkańcy Tarnowa. Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz będą transmitować uroczystości.

28 listopada 2009 r. dotychczasowy proboszcz bazyliki św. Małgorzaty w Nowym Sączu przyjął święcenia biskupie i został 10. biskupem pomocniczym w historii diecezji tarnowskiej. Święceń ks. Andrzejowi Jeżowi udzielił ówczesny biskup tarnowski Wiktor Skworc, a współkonsekratorami byli metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz, oraz ówczesny nuncjusz apostolski w Polsce abp Józef Kowalczyk.

W uroczystości w Nowym Sączu wzięło udział kilkunastu biskupów m.in. kardynał Franciszek Macharski, abp Józef Życiński metropolita lubelski, bp Stanisław Budzik sekretarz generalny Konferencji Polski, bp Jan Styrna, ordynariusz elbląski, bp Kazimierz Górny z Rzeszowa, bp Janusz Kaleta z Atyrau w Kazachstanie, pochodzący z diecezji tarnowskiej. Po ponad dwóch latach od tego wydarzenia, 12 maja 2012 r. papież Benedykt XVI, mianował biskupa Andrzeja Jeża biskupem tarnowskim.

Źródło: Portal Diecezji Tarnowskiej

Wizytówka naszej parafii

WIZYTÓWKA

Patronka naszej parafii

PATRONKA

Cmentarz online

CMENTARZ

Wystawa powstała w ramach projektu Polacy nieprzeciętni, dofinansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Ks. Józef Łakomy

Zapraszamy do obejrzenia wystawy, której bohaterem jest ks. Janusz Stanisław Pasierb.

Ks. Janusz St. Pasierb

Wszystko o V Synodzie Diecezji Tarnowskiej w jednym miejscu.

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Niezbędnik katolika - czytanie na dziś, rozważanie do Ewangelii, czytania....

Czytania na każdy dzień