Uroczystość nawiedzenia Pana Jezusa Miłosiernego rozpoczęła się o godzinie 17.00 powitaniem Obrazu i relikwii, które przybyły do nas w asyście straży pożarnej i policji z Niecieczy.

Przed świątynią zgromadzili się księża, siostry zakonne, Liturgiczna Służba Ołtarza, dzieci pierwszokomunijne, dziewczynki z DSM, członkowie stowarzyszeń działających w parafii i grup modlitewnych oraz liczni parafianie.

Po przywitaniu z udziałem Ks. biskupa Jana Piotrowskiego i ks. proboszcza Antoniego Mikruta Obraz przejęli druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej, zaś relikwie św. Faustyny i św. Jana Pawła II przedstawiciele rodzin z naszej parafii. Następnie nastąpiło wniesienie w procesji Obrazu i relikwii do świątyni, okadzenie oraz uroczyste odczytanie Ewangelii.

Słowo powitania i hołd Jezusowi Miłosiernemu złożył ks. proboszcz a przedstawiciele parafii symboliczne kwiaty. Na prośbę ks. proboszcza ks. biskup zapalił świecę nawiedzenia z napisem „Jezu ufam Tobie”, której płomień będzie nam towarzyszyć całą świętą dobę.

Mszy świętej przewodniczył oraz homilię wygłosił ks. biskup Jan Piotrowski. W słowie do wiernych ksiądz biskup zwrócił uwagę, że obecnie świat uwikłany jest w różnorakie zło, że Bóg odpychany jest na jego obrzeża, że neguje się Jego obecność, zaprzecza się Jego prawom. A to pokazuje, że świat usłyszał orędzie, ale nie chce go wypełnić. Ks. Biskup apelował, abyśmy uwierzyli w Miłosierną Miłość Jezusa, który cierpiał i umarł ofiarując się z miłości za nas na krzyżu oraz abyśmy potrafili być coraz bardziej miłosierni dla bliźnich.

Dalsza część Peregrynacji będzie przebiegała zgodnie z programem parafialnym, na który złożą się Msze św. czuwania modlitewne indywidualne oraz dla poszczególnych grup mieszkańców i stowarzyszeń parafialnych.

Bezpośrednim przygotowaniem do owocnego przeżywania nawiedzenia Obrazu „Jezu, ufam Tobie” była koronka do Miłosierdzia Bożego z wieczorną adoracją, post oraz rekolekcje wygłoszone przez ks. Macieja Kucharzyka ze Zgromadzenia Księży Saletynów. Ukoronowaniem przygotowań był sakrament pokuty, z którego parafianie licznie skorzystali, co było widoczne w pełnym uczestnictwie w Eucharystii.

Autor fotografii: Marcin Głuszek

Wizytówka naszej parafii

WIZYTÓWKA

Patronka naszej parafii

PATRONKA

Cmentarz online

CMENTARZ

Wystawa powstała w ramach projektu Polacy nieprzeciętni, dofinansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Ks. Józef Łakomy

Zapraszamy do obejrzenia wystawy, której bohaterem jest ks. Janusz Stanisław Pasierb.

Ks. Janusz St. Pasierb

Wszystko o V Synodzie Diecezji Tarnowskiej w jednym miejscu.

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Niezbędnik katolika - czytanie na dziś, rozważanie do Ewangelii, czytania....

Czytania na każdy dzień