Wydział Duszpasterstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych zaprasza do udziału w XXXIII Diecezjalnej Pielgrzymce w intencji trzeźwości, która odbędzie się w niedzielę 28 września 2014 roku w Szczepanowie.

4 października 1981 r. Ordynariusz diecezji tarnowskiej Ks. Bp Jerzy Ablewicz na diecezjalnej uroczystości Apostolstwa Trzeźwości odbywającej się w Szczepanowie ogłosił drugi odpust ku czci Św.. Stanisława, upamiętniający fakt przeniesienia jego relikwii z grobu przy kościele św. Michała do grobu w Katedrze na Wawelu w 1088 r. Jest on obchodzony w ostatnią niedzielę września, jako uroczystość diecezjalnego Apostolatu Trzeźwości, którego Św. Stanisław jest patronem.

Program pielgrzymki:

sobota, 28 września
21.00 – Apel Jasnogórski
21.15-24.00 – czuwanie grup trzeźwościowych z terenu diecezji

niedziela 29 września
10.15 – Droga Krzyżowa
11.00 – Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Jana Piotrowskiego
12.45 – Wykład: „Abstynencja jako dar" - ks. Zbigniew Guzy, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych przy Kurii Diecezjalnej w Tarnowie
13.15 – „Odzyskałem wolność" - świadectwo

Wizytówka naszej parafii

WIZYTÓWKA

Patronka naszej parafii

PATRONKA

Cmentarz online

CMENTARZ

Wystawa powstała w ramach projektu Polacy nieprzeciętni, dofinansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Ks. Józef Łakomy

Zapraszamy do obejrzenia wystawy, której bohaterem jest ks. Janusz Stanisław Pasierb.

Ks. Janusz St. Pasierb

Wszystko o V Synodzie Diecezji Tarnowskiej w jednym miejscu.

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Niezbędnik katolika - czytanie na dziś, rozważanie do Ewangelii, czytania....

Czytania na każdy dzień