W środę rozpoczyna się okres Wielkiego Postu - tradycyjny czas komunii św. wielkanocnej. Msze św. w Środę Popielcową będą o godzinie: 6.30, 8.00, 9.30, 16.00 i 18.00. Podczas każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie i nałożenie popiołu.

W tym dniu obowiązuje post ścisły (od 18-60 lat) i abstynencja od pokarmów mięsnych (od 14 lat). Składka na tacę ze Środy Popielcowej będzie przeznaczona na cele charytatywne w diecezji i parafii. Przypominamy, że powstrzymywanie się od zabaw obowiązuje przez cały Wielki Post.

W piątek rozpoczynamy nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Będą one po Mszy św. porannej, tj. o godz. 6.30, kolejna o godz. 15.00 – podczas Godziny Miłosierdzia, następnie o 16.30 dla dzieci szkolnych oraz po Mszy św. o godz.18.00 dla wszystkich czcicieli Męki Pańskiej.

W najbliższą niedzielę rozpoczynamy nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Nabożeństwa będą o godzinie 16.00. Po Gorzkich Żalach Msza św.