1 stycznia rozpocznie się sztafeta modlitewna w intencji ks. Artura Ważnego. Potrwa ona do 30 stycznia, czyli planowanej daty święceń biskupich nowego biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej.

Inicjatorzy sztafety to młodzi i dorośli - wychowankowie kapłana.
„Ks. Ważny jest człowiekiem, który w mniejszy lub większy sposób dotknął chyba każdego w naszej diecezji. Katecheta, wikary, spowiednik, współtwórca i pierwszy opiekun duchowy duszpasterstwa małżeństw niepłodnych, współtwórca Alegorii, duszpasterz młodzieży, rekolekcjonista, wieloletni asystent Szkoły Nowej Ewangelizacji, w końcu ojciec duchowny kapłanów diecezji tarnowskiej. Można by jeszcze wymieniać. Ks. Artur był i jest blisko ludzi. I teraz - choć w ten sposób - chcemy podziękować” - podkreślają pomysłodawcy.
Do sztafety dołączą Renata Pach i jej mąż, którzy należą do Domowego Kościoła Ruchu Światło - Życie.
- Ks. Artur jest naszym duchowym ojcem - mówi pana Renata.
„Ks. Arturowi zawdzięczamy bardzo wiele. Jest z nami w Domowym Kościele, prowadzi nasz krąg i spotykamy się z nim co miesiąc. Jest też bliski dla naszej rodziny, poprowadził nas drogą wiary, chrzcił nasze dzieci, prowadził nasze dzieci do sakramentu małżeństwa. Ja o nim mówię, że głowę ma w niebie, a stoi na ziemi” - dodaje.
W Internecie znajduje się formularz, który jest zaproszeniem do sztafety modlitewnej w intencji biskupa nominata ks. Artura Ważnego:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdGKddqJEE3nAfMEDYOt6xMjE8tVMSPvVz5doTmJK3iXUPG9w/viewform