Drodzy parafianie.
W związku ze wzrostem zachorowań na COVID-19 ponownie zostały wprowadzone ograniczenia liczby osób uczestniczących w Eucharystii.

1. Nasz powiat znalazł się w strefie żółtej czyli obowiązuje nas limit 1 os. na 4 m². W związku z tym Bp Andrzej Jeż ponownie udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej przypominając słowa Pana Jezusa „Kto spożywa moje Ciało (...), ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym” J 6, 54.

2. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej!

3. Jako duszpasterze dokładamy wszelkich starań aby wszyscy czuli się podczas modlitwy bezpiecznie. Przed Mszą Świętą i przed udzielaniem Komunii Świętej kapłani dezynfekują ręce.

4. W kościele są wystawione płynu do dezynfekcji dla wiernych. zachowujmy dystans i zajmujmy powierzchnie kościoła równomiernie.

5. Osoby, które pragną przyjąć Pana Jezusa w Komunii Św. „na rękę” prosimy aby podchodziły w pierwszej Kolejności. Dbajmy o siebie i przestrzegajmy zasad epidemicznych.

Z pamięcią w modlitwie

Wasi Duszpasterze