Arkady Paweł Fiedler – wnuk słynnego polskiego podróżnika i pisarza Arkadego Fiedlera gościł w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie oraz filii bibliotecznej w Łęgu Tarnowskim. Uczestnikami spotkania była młodzież Szkoły Podstawowej w Łęgu Tarnowskim oraz Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Żabnie.

Arkady Paweł Fiedler jest pasjonatem podróży samochodowych, producentem filmów podróżniczych i fotografem. W trakcie spotkania gość opowiedział o swojej wyprawie do Afryki, na którą wybrał się Fiatem 126p. Podczas podróży, która trwała trzy i pół miesiąca pokonał ponad 16 tysięcy kilometrów i odwiedził 11 krajów: Egipt, Sudan, Etiopię, Kenię, Ugandę, Rwandę, Tanzanię, Zambię, Botswanę, Namibię i RPA. W ciągu dnia przejeżdżał nawet 720 km, a to jak na malucha nie lada wyczyn, szczególnie w temperaturze, która dochodziła często do 50 stopni Celsjusza.
O wyborze takiego samochodu zdecydowały względy sentymentalne. Fiat 126p był pierwszym autem jaki posiadał Arkady Paweł Fiedler. Maluch wszędzie wzbudzał sensację, łamał bariery między ludźmi, pomagał w nawiązywaniu kontaktów z nimi. Pomimo upału, błota, kurzu i afrykańskiej „tarki” Fiedler zobaczył wspaniałą, niezwykłą przyrodę, przepiękne widoki i spotkał fascynujących ludzi. Swoją opowieść autor wzbogacił ciekawą prezentacją zdjęć i krótkich filmików.
Kolejną podróż Arkady Paweł Fiedler planuje w najbliższym czasie po Ameryce z Alaski do Patagonii.
Spotkania odbyły się w ramach projektu „Żabnieńskie Dni Literatury” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura-Interwencje 2020”. Patronat honorowym nad projektem objęła Burmistrz Żabna Marta Herduś, patronat medialny Radio RDN Małopolska oraz Nowa Gazeta Żabnieńska.

 

Źródło: Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie