Dnia 11 października 2020 r. w kościele p.w. Ducha św. w Żabnie odbył się koncert poświęcony osobie św. Jana Pawła II pt. "Karolowe pieśni".

W koncercie gościnnie wystąpił Maciej Miecznikowski – lider zespołu „Leszcze”. Muzykę do wybranych przez siebie utworów Jana Pawła II skomponował pomysłodawca projektu – Wojtek Klich. Oprócz Wojtka Klicha i Macieja Miecznikowskiego w naszym kościele wystąpiła grupa muzyków złożona i wokalistów związanych z tarnowską sceną muzyczną.
Na koncert składały się utwory Karola Wojtyły, które z pewnością zachęcały słuchaczy do refleksji i zadumy. Prostym a jednocześnie głębokim treściom poezji towarzyszyła różna, stylistycznie i gatunkowo muzyka, która czasem zaskakuje, ale zawsze budzi pozytywne emocje.

Autor fotografii: Julia Panek