Dnia 17 września odbyła się uroczystość odsłonięcia tablic poświęconych ofiarom zbrodni katyńskiej. Żabnianie uhonorowali pamięć żołnierzy pochodzących właśnie z samego Żabna, którzy ponieśli śmierć w następstwie działań II wojny światowej.

Pod Dębem Katyńskim, który zasadzony został dekadę temu odsłonięto dwie tablice pamiątkowe. Jedna z nich upamiętnia porucznika Mieczysława Seweryna, któremu dedykowano posadzenie dębu w 2010 roku. Na tej tablicy wspomniany został Wojciech Seweryn, który uczestniczył w ceremonii, a który zginął w katastrofie samolotu prezydenckiego dnia 10 kwietnia 2010 roku, lecąc do Katynia w 70. rocznicę zbrodni na żołnierzach polskich. Druga tablica wspomina Żabnian, którzy polegli na wschodnim froncie: Major Mieczysław Kurkowski oraz Plutonowy Kazimierz Pacanowski to żołnierze, którzy stali się ofiarami „Golgoty Wschodu”.
Uroczystość odbyła się na placu przyszkolnym, pod Dębem Katyńskim. Na zaproszenie burmistrza Żabna Marty Herduś udział w spotkaniu wzięli m.in. Wicewojewoda Małopolski Zbigniew Starzec, Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Cecylia Radoń, zastępca dyrektora IPN w Krakowie, Radni Rady Miejskiej w Żabnie, przedstawiciele Rady Żabna, stowarzyszeń, a przede wszystkim członkowie rodzin Sewerynów, Kurkowskich i Pacanowskich, którzy uświetnili swoją obecnością i świadectwem o bohaterach uroczystość.
Oprawę artystyczną przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Żabnie, a rys historyczny o ofiarach "Golgoty Wschodu" przedstawił Adam Tomczyk.
Podczas spotkania odznaczenia za swoją pracę w samorządzie odebrali z rąk Wicewojewody Stanisław Dudek i Maria Kuboń.
Dalszą część uroczystości przeprowadzono w galerii Gminnego Centrum Kultury, gdzie można było zwiedzić wystawę „Pamiętamy…” przygotowaną przez Adama Tomczyka.