Świat Was potrzebuje. Jeśli chcesz wyruszyć piękną drogą bycia uczniem naszego Pana, Jezusa Chrystusa w przygotowaniu do kapłaństwa – zapraszamy Cię do naszego tarnowskiego Seminarium Duchownego. Tak wiele otrzymaliśmy od Boga! Warto ten otrzymany dar życia ofiarować innym, do których Bóg nas posyła” - podkreśla ks. Tomasz Rąpała, ojciec duchowny w WSD.

Egzamin wstępny odbędzie się w pierwszym terminie 6 lipca. Drugi termin to 7 września.

 

 

 

Zapraszamy na stronę Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie:

https://www.wsd.tarnow.pl/

https://www.wsd.tarnow.pl/seminarium/aktualnosci-art/309-rekrutacja-trwa

Pragnę się z Wami czymś podzielić. Z Wami – szczególnie młodzi mężczyźni rozeznający drogę życia. Właśnie teraz! Właśnie dziś!

Świat Was potrzebuje! Te słowa wypowiedział Św. Jan Paweł II. Pamiętam je bardzo dobrze i nigdy ich nie zapomnę… Kiedy słyszałem je „na własne uszy”, na placu św. Piotra w Watykanie podczas pielgrzymki naszego, tarnowskiego Seminarium Duchownego w roku Wielkiego Jubileuszu chrześcijaństwa, wiedziałem, że one są wprost do mnie . Dlaczego? Jan Paweł II tak właśnie mówił. Było nas wielu, bardzo wielu, ale ja wiedziałem, że te słowa są wprost do mnie... To był powiew wichru Ducha Świętego. Świat Was potrzebuje – to wezwanie stało się bardzo ważnym akordem w drodze mojego wzrostu powołania, miłości Jezusa Chrystusa i Jego Kościoła. Tak – miłości!
Świat Was potrzebuje! Świat potrzebuje CIEBIE! Wiesz dlaczego? Ja wiem. Potrzebuje ludzi, którzy odsłonią – jedni drugim – sens życia. Jakże wielu ludzi, wielu z nas, nie widzi sensu swojego życia, nie widzi jego piękna. Jest osoba, która nadała sens ludzkości – to Jezus Chrystus. Jeśli Ty i ja będziemy Jego uczniami – damy światu to, co najbardziej mu potrzeba: SENS. Do tego nas wzywa/powołuje.
Czyli… jeszcze raz: do czego powołuje Jezus, jeśli zaprasza młodego człowieka do kapłaństwa? Powołuje do kontynuowania Jego misji w świecie! Po co jest ksiądz? Właśnie po to, żeby mocą Chrystusa nadawać sens ludzkiemu życiu i pomagać w odkrywaniu celu życia na ziemi, a tym celem jest wieczność. Cóż byłoby warte życie człowieka, gdyby nie ten CEL? Nic. Bóg, który nas chciał na ziemi - dlatego pragnie, żebyśmy byli z Nim także na wieki. Takiej świadomości i doświadczenia potrzebuje współczesny człowiek. Właśnie dlatego jest ksiądz.
Świat WAS potrzebuje! Jeśli chcesz wyruszyć piękną drogą bycia uczniem naszego Pana, Jezusa Chrystusa w przygotowaniu do kapłaństwa – zapraszamy Cię do naszego tarnowskiego Seminarium Duchownego. Tak wiele otrzymaliśmy od Boga! Warto ten otrzymany dar życia ofiarować innym, do których Bóg nas posyła. W czasie seminaryjnej formacji będziesz współpracował z łaską powołania. Nie pomylisz się, jeśli pójdziesz w szczerości i zaufaniu za głosem powołania, które nadaje sens życiu. Tak! Powołanie nadaje sens życiu. Dlaczego? Żyjemy dlatego, bo jesteśmy powołani! Jest zatem powód, dla którego żyjemy. Tym powodem jest powołanie.
Nie ma nic piękniejszego jak spotkanie osoby Jezusa Chrystusa w Kościele katolickim i podjęcie drogi, która jest w Jego myśli dla człowieka. Jezus jest szczęśliwy, bo może podzielić się szczęściem z tym, który odpowie pozytywnie na Jego pragnienie.
Pamiętaj, że modlimy się za Ciebie, modlimy się o odważne podjęcie przez Ciebie decyzji. ODWAGI! Świat Was potrzebuje!

Ks. Tomasz Rąpała