2 listopada obchodzimy Dzień Zaduszny. Jest to czas, w którym modlitwą otaczamy osoby zmarłe, oczekujące na ostateczne pojednanie z Panem Bogiem. W tym dniu, nawiedzając groby naszych bliskich zmarłych, warto poświęcić choć chwilę na refleksję nad ziemskim życiem, które jest jedynie przejściowe, a naszym celem jest wieczność.

W Dzień Zaduszny. Msze św. w naszym kościele parafialnym będą o godz.6.30; 7.00; 10.00 i o 18.00.

Odpust zupełny będzie można uzyskać w Dzień Zaduszny za nawiedzenie kościoła i modlitwę Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz przez pierwsze 8 dni listopada za nawiedzenie cmentarza i dowolną tam modlitwę za zmarłych. W obu przypadkach obowiązują te same warunki zwykłe odpustu (Komunia św. w tym dniu przyjęta, modlitwa w intencjach Ojca Świętego oraz wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu).

Zapraszamy na różaniec za zmarłych połączony z wypominkami, który odmawiamy codziennie przez cały listopad - w dni powszednie o godzinie 17.30 oraz w niedzielę o 16.30.