„Nie bójmy się zbliżyć do Niego! Ma miłosierne serce! Jeśli pokażemy mu nasze wewnętrzne rany, nasze grzechy, On zawsze nam je przebaczy! Jest samym miłosierdziem!” – napisał Franciszek. Dodał, że wyrazem miłosierdzia Boga jest właśnie Serce Jezusa, stanowi on centrum, źródło, z którego wypływa zbawienie dla całej ludzkości.

W dniu uroczystości minęło także 25 lat od ustanowienia przez Jana Pawła II Światowego Dnia Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. „Zachęcam was do modlitwy za kapłanów, aby Pan umocnił ich w powołaniu, podnosił na duchu w posłudze, aby zawsze byli sługami radości Ewangelii dla wszystkich ludzi” – napisał Franciszek w kolejnym tweecie.
Ustanawiając ten dzień Jan Paweł II napisał w liście do księży na Wielki Czwartek, że nowa ewangelizacja potrzebuje także nowych głosicieli Ewangelii, „to znaczy kapłanów, którzy starają się przeżywać swoje kapłaństwo jako szczególną drogę do świętości”.

W tym szczególnym dniu polecajmy w modlitwie naszych duszpasterzy. Prośmy Pana Boga o szczególną opiekę nad kapłanami, którzy towarzyszą nam w naszej parafii oraz prośmy o nowe powołania do służby Bożej.

Modlitwa za kapłanów św. s. Faustyny Kowalskiej

O Jezu mój, proszę Cię za Kościół cały,

udziel mu miłości i światła Ducha swego,

daj moc słowom kapłańskim,

aby serca zatwardziałe kruszyły się i wróciły do Ciebie, Panie.

Panie, daj nam świętych kapłanów,

Ty sam ich utrzymuj w świętości.

O Boski i Najwyższy Kapłanie,

niech moc miłosierdzia Twego towarzyszy im wszędzie

i chroni ich od zasadzek i sideł diabelskich,

które ustawicznie zastawia na dusze kapłana.

Niechaj moc miłosierdzia Twego, o Panie,

kruszy i wniwecz obraca wszystko to, co by mogło przyćmić świętość kapłana

– bo Ty wszystko możesz.