Msza święta z błogosławieństwem 18 nowych lektorów dekanatu Żabno miała miejsce 6 czerwca w kościele parafialnym w Łęgu Tarnowskim. Przewodniczył jej dziekan tego dekanatu ks. Jerzy Kawik.

To on gratulował chłopcom przede wszystkim odważnej decyzji, bo dzisiaj coraz bardziej taką jest czytanie słowa Bożego z ambony i służba Panu Bogu. Dziękował rodzicom nowych lektorów za przykład ich wiary, bez którego nie podjęliby się takiej funkcji. Prosił ich, by nadal wspierali swoich synów w ich postanowieniu.
Nowi lektorzy dekanatu żabieńskiego pochodzą z 6 parafii: Żabna, Łęgu Tarnowskiego, Siedliszowic, Otfinowa, Gręboszowa i Niecieczy. Do pełnienia nowej funkcji przygotowywali się podczas kursu lektorskiego, który poprowadził dla nich ks. Michał Rachwalski, dekanalny duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza, wspierany przez ks. Stanisława Wąchałę z Niecieczy i panie polonistki z Ilkowic.
Każdy z nowych lektorów otrzymał swój prywatny egzemplarz Pisma Świętego. Ksiądz Rachwalski mówił im, jak ważna jest funkcja lektora w zgromadzeniu liturgicznym. Uświadamiał, że będą z ambony czytać słowa samego Boga. Upominał, że należy to robić ze zrozumieniem i wyraźnie, by wszyscy mogli je usłyszeć, bo to ze słuchania rodzi się wiara, a w konsekwencji zbawienie ludzi. Prosił, by biała alba, którą przywdziali, nie była tylko pustym znakiem, ale symbolem ich czystych serc i życia w bliskości z Jezusem gdziekolwiek będą.
Galeria zdjęć: https://tarnow.gosc.pl/gal/spis/8323559.Leg-Tarnowski-Blogoslawienstwo-nowych-lektorow

Źródło: Tarnowski Gość Niedzielny