Na zakończenie liturgii Wigilii Paschalnej Biskup Tarnowski Andrzej Jeż skierował do wszystkich diecezjan życzenia wielkanocne.

Kochani diecezjanie,

Dzięki Chrystusowi jesteśmy w pełni ludźmi. Dzięki tajemnicy Jego wcielenia wzbogacił On nasze człowieczeństwo. Dzięki swojemu nauczaniu, Ewangelii, wskazuje nam codziennie drogę. Dzięki tajemnicy swojej męki pozwala nam popatrzeć na nasze cierpienia i bóle.

W perspektywie zbawienia dzięki tajemnicy Zmartwychwstania, pokonuje różne lęki i obawy.

Teraz dotykaliśmy i dotykamy Jego Ciała, które zostało w tajemnicy Zmartwychwstania ukazane w swojej chwale.

Pragnę Wam życzyć tego, abyście w Chrystusie, który pokonuje wszystkie ograniczenia, pokonywali różnego rodzaju problemy i trudności, które pojawiają się w waszym życiu, abyście codziennie odczuwali Go w Słowie Bożym, odkrywali Jego obecność w Eucharystii i innych sakramentach, a także ujawniali Jego obecność pośród świata w miłości ewangelicznej.

Niech Zmartwychwstały obdarza nas pokojem, niech nas obdarza nadzieją, niech odradza mocą tajemnicy Zmartwychwstania nasze małżeństwa, rodziny, wspólnoty parafialne i nasz Kościół.

Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał!