W Wielki Czwartek rozpoczynają się obchody Triduum Paschalnego. Od tego dnia do Niedzieli Zmartwychwstania Kościół katolicki wspomina najważniejsze wydarzenia w swojej historii: ustanowienie Eucharystii, mękę i śmierć Chrystusa oraz jego zmartwychwstanie.

WIELKI CZWARTEK - Pamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Sakramentu kapłaństwa. W naszym kościele Mszy świętej rano nie będzie. Dla tych, którzy w Wielkim Tygodniu przyjadą z zagranicy lub z delegacji będzie możliwość spowiedzi w czwartek od godz. 19.00 do 22.00. Msza święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy św. Wieczerzy Pańskiej odbędzie się przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „Ciemnicy”. Adoracja Najświętszego Sakramentu w „Ciemnicy” – w ciszy! - trwać będzie do godz. 22.00.

WIELKI PIĄTEK  - Pamiątka Męki i Śmierci Pana Jezusa. Obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. (Post ścisły, czyli jeden posiłek pełny w ciągu dnia, obowiązuje wszystkich miedzy 18 a 60 rokiem życia, natomiast abstynencja od pokarmów mięsnych obowiązuje tych, którzy ukończyli 14 rok życia). W tym dniu nie odprawia się Mszy św. Komunii św. udziela się w tym dniu tylko w czasie wieczornej liturgii. Kościół będzie otwarty od godziny 6.00. W piątek i sobotę o godzinie 7.00 kapłani będą odmawiać w kościele modlitwę brewiarzową (tzw. Ciemną Jutrznię). Można się dołączyć. Przez cały dzień trwa adoracja Najświętszego Sakramentu w „Ciemnicy”. Są również Drogi krzyżowe według następującego porządku: 09.00 – Droga Krzyżowa dla wszystkich 10.30 – Droga Krzyżowa dla dzieci Szkoły Podstawowej oraz dzieci młodszych. (Dzieci, które w okresie Wielkiego Postu zbierały do skarbonek Caritas drobne ofiary pieniężne na cele charytatywne, jako pomoc dla biednych dzieci – niech przyniosą te skarbonki na tę Drogę krzyżową) 15.00 – Droga Krzyżowa dla młodzieży i starszych – poprzedzona nowenną do Miłosierdzia Bożego ; 17.30 – Gorzkie Żale cz. I

O godz. 18.00 – CELEBRA MĘKI PAŃSKIEJ. Składa się z trzech części: Liturgii Słowa, Adoracji Krzyża i Komunii Świętej. Po Komunii św. odbędzie się procesja do „Grobu Pańskiego”. Po liturgii odśpiewamy II i III część Gorzkich Żali. Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim trwać będzie do godz. 24.00. Od godziny 21.00 do 22.00 adorację moderować będzie młodzież. Potem będzie adoracja w ciszy. Za pobożny udział w adoracji Krzyża i ucałowanie Go w Wielki Piątek, wierni mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Ofiary złożone z okazji adoracji Krzyża przeznaczone są na Ziemię Świętą. Bardzo prosimy strażaków z naszej Ochotniczej Straży Pożarnej o adoracyjne trzymanie straży przy „Grobie Chrystusa”. Prosimy, aby na Wielki Tydzień przystroić krzyże przydrożne (i krzyż misyjny). Prosimy również uporządkować groby naszych Zmarłych przed Uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego.

WIELKA SOBOTA WIGILII PASCHALNEJ - Kościół trwa przy „Grobie Pana”, rozważając Jego Mękę i Śmierć. Przez cały dzień trwa indywidualna adoracja przy Grobie Pańskim. Zachęcamy, aby wierni, w miarę możliwości, zachowali abstynencję także w Wielką Sobotę do wieczornej Mszy św. Wigilii Paschalnej. Święcenie pokarmów odbędzie się w godzinach: 8.00; 9.00; 10.00; 11.00; 12.00; 13.00. Kościół będzie otwarty od godziny 6.00. O godzinie 10.00 nowenna do Miłosierdzia Bożego. O godz. 19.00 – OBRZĘDY WIGILII PASCHALNEJ. Obrzędy te obejmują: poświęcenie ognia, paschału, wody chrzcielnej, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych oraz Mszę Świętą Wigilii Paschalnej. Na Mszę św. prosimy przynieść świece. Za odmówienie przyrzeczeń chrzcielnych podczas obrzędów Wigilii Paschalnej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - PROCESJA REZUREKCYJNA będzie w niedzielę rano o godzinie 6.00. Na procesję prosimy przygotować baldachim i feretrony, a następnie ponieść je w procesji. Bardzo prosimy, aby następujące grupy poniosły feretrony: DSM, LSO, młodzież, Róże Ojców, Róże Niewiast, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. Baldachim poniosą strażacy. Prosimy zabrać z sobą książeczki z pieśniami wielkanocnymi i radośnie śpiewać! Nadzwyczajni Szafarze odwiedzą chorych z Komunią św. w pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych.

Msze święte o godz.: 6.00; 8.00, 9.30, 11.00. oraz o godz. 17.00.