W Środę Popielcową rozpoczął się Wielki Post. Datę początku Wielkiego Postu wyznacza się na 40 dni przed Niedzielą Zmartwychwstania, która przypada w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni księżyca – w tym roku jest to 31. marca.

Ważnym dniem w czasie przygotowania do Niedzieli Zmartwychwstania jest Niedziela Palmowa. Obchodzi się ją na pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy pięć dni przed Jego ukrzyżowaniem. W tym roku przypada ona 24. marca.
Wielki Post 2024 zakończy się Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek 28. marca, kiedy to katolicy rozpoczną obchody Triduum Paschalnego Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.

W okresie Wielkiego Postu zapraszamy:
– w piątki na nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Będą one po Mszy św. porannej, tj. o godz. 6.30, o godz. 15.00 – podczas Godziny Miłosierdzia, o 16.30 dla dzieci szkolnych oraz po Mszy św. wieczornej tj. ok. godz. 18.45,
– w niedziele o godz. 16.00 na nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Kazania pasyjne będzie głosił ks. Marcin Górski.
W piątki o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz Adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00.