Caritas Diecezji Tarnowskiej włącza się w ogólnopolską akcję PACZKA DLA UKRAINY. Jest to akcja pomocowa skierowana przede wszystkim do rodzin, które pozostają w Ukrainie i wymagają wsparcia w produkty niezbędne do życia. Paczki te będą przygotowywane we wszystkich parafiach naszej diecezji przez różnego rodzaju organizacje i wspólnoty parafialne na czele z Parafialnym Zespołem Caritas, SKC oraz przez osoby prywatne, które zechcą samodzielnie włączyć się w tę akcję. Są przygotowane do tego odpowiednie kartony. Paczka nie może być zaklejona – zamknie ją, po sprawdzeniu zawartości i dołączeniu specjalnego listu dla ukraińskiej rodziny, pracownik lub wolontariusz parafialnej Caritas. Do naszej parafii przydzielono 12 paczek – bardzo prosimy o zgłaszanie się chętnych do zorganizowania takiej paczki: wspólnoty rodzinne, zakłady pracy, szkoły, stowarzyszenia, osoby indywidualne. Koszt takiej paczki około 150 zł do dnia 22.03.2022r. W zakrystii do odebrania instrukcja – spis produktów i waga paczki -17 kg.

W związku z agresją Rosji na Ukrainę i wynikającą z tego powinnością organizowania pomocy poszkodowanym wskutek działań wojennych – Caritas Diecezji Tarnowskiej udostępnia również swoje konto bankowe, na które można dokonywać wpłat na w/w cel:

Nr konta PKO BP I O/Tarnów:
z dopiskiem: Ukraina

SWIFT: BPKOPLPW