– To Licheń południa – tak ks. Krzysztof Orzeł, dyrektor Diecezjalnego Duszpasterstwa Pielgrzymkowo - Turystycznego ITER mówi o Sanktuarium w Kałkowie.

– To właśnie w tamtym sanktuarium w każdą sobotę odbywają się takie misteria przedstawiane przez aktorów grane na scenie wszystkie wydarzenia związane z męką Pana Jezusa. Nasze duszpasterstwo wybiera się do Kałkowa 13 i 14 kwietnia na wspólne przeżycie Niedzieli Palmowej, takie wspólne wejście w Wielki Tydzień – mówi ks. Krzysztof Orzeł.

– W programie wyjazdu także inne, wartościowe miejsca – dodaje ks. Krzysztof Orzeł.

– Planujemy odwiedzić Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku – Kamiennej. Na trasie oczywiście Kałków i wszystko, to, co wiąże się z tamtym miejscem, miejscem Bolesnej Królowej Polski. Chcemy ponadto przeżyć Drogę Krzyżową idąc na Święty Krzyż, aby tam ucałować relikwie Krzyża św., które znajdują się w tym miejscu – informuje dyrektor biura.

Chętni mogą się zapisywać w siedzibie Biura ITER, przy ul. Urszulańskiej 9 w Tarnowie.