W niedzielę 10 lutego, podczas Mszy Świętej o godz. 11.00 dziewięciu chłopców po kilkumiesięcznym przygotowaniu zostało dopuszczonych do służby liturgicznej.

Na wstępie ceremonii przyjęcia ksiądz Proboszcz Jerzy poprzez odpowiednio zadawane pytania upewnił się, że kandydaci są świadomi wielkiej godności ministranta i jego obowiązków.

Opiekun ks. Krzysztof przedstawił wspólnocie parafialnej tych, którzy postanowili służyć Bogu przy ołtarzu jako ministranci. Ks. Proboszcz odmówił modlitwę błogosławieństwa oraz poświęcił stroje ministranckie.

Na zakończenie nowo przyjęci ministranci złożyli ślubowanie przyrzekając wypełniać święte czynności ministranckie pobożnie, gorliwie i radośnie. Ksiądz Proboszcz podziękował rodzicom chłopców, że pozwolili im na pełnienie tak zaszczytnej i ważnej posługi w kościele.