Ogłoszenie wyników i uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Kolęda kredką pisana” miało miejsce 13 stycznia w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie.
Laureaci konkursu odebrali dyplomy i nagrody książkowe z rąk Burmistrz Żabna – Marty Herduś i Radnych Rady Miejskiej w Żabnie: Wojciecha Ryndaka i Macieja Domańskiego.
Na konkurs wpłynęło 113 prac. Szczególną uwagę Komisji Artystycznej zwróciło aż 43 z nich. Ich wykonawców nagrodzono miejscami i wyróżnieniami. Warto podkreślić, że pozostali uczestnicy konkursu także otrzymali nagrody i dyplomy.
Komisja Artystyczna nagrodziła:
w kategorii wiekowej przedszkola:
I miejsce (ex aequo) - Patrycja Anioł z Niepublicznego Przedszkola w Pasiece Otfinowskiej; Zuzanna Wódka z Niepublicznego Przedszkola w Pasiece Otfinowskiej; Kacper Pabian z Publicznego Przedszkola w Żabnie
II miejsce (ex aequo) - Oliwia Zych z Niepublicznego Przedszkola w Konarach; Nela Nykiel z Niepublicznego Przedszkola w Pasiece Otfinowskiej; Julia i Zuzanna Śledź z Publicznego Przedszkola w Żabnie
III miejsce (ex aequo) - Iga Kobylecka z Publicznego Przedszkola w Żabnie; Kacper Moździerz z Publicznego Przedszkola w Żabnie; Wiktoria Kowalska z Niepublicznego Przedszkola w Pasiece Otfinowskiej
Wyróżnienia otrzymali:
Lena Nagórzańska z Publicznego Przedszkola w Żabnie
Zuzanna Chłoń z Niepublicznego Przedszkola – Ochronka Sióstr Służebniczek w Odporyszowie
Julia Wiatr z Publicznego Przedszkola w Niedomicach
Szymon Kostrzewa z Publicznego Przedszkola w Niedomicach
Kacper Iwaniec z Publicznego Przedszkola w Łęgu Tarnowskim
w kategorii wiekowej kl. I – III szkół podstawowych:
I miejsce (ex aequo) – Zuzanna Pałek ze Szkoły Podstawowej w Łęgu Tarnowskim; Amelia Madej z Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Otfinowie; Martyna Wiekierak z Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Otfinowie
II miejsce (ex aequo) - Julia Nalichowska ze Szkoły Podstawowej w Żabnie; Zuzanna Tryba ze Szkoły Podstawowej w Bobrownikach Wielkich; Oskar Kania ze Szkoły Podstawowej w Żabnie
III miejsce (ex aequo) - Hanna Noga z Zespoły Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Ilkowicach; Jakub Kieć z Zespoły Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Ilkowicach; Julia Podraza ze Szkoły Podstawowej w Łęgu Tarnowskim
Wyróżnienia otrzymali:
Szymon Kijowski ze Szkoły Podstawowej w Sieradzy
Maksymilian Świątek ze Szkoły Podstawowej w Odporyszowie
Maja Szypuła ze Szkoły Podstawowej w Żabnie
Emilia Kijowska ze Szkoły Podstawowej w Sieradzy
Jakub Jaworski z Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Otfinowie
Maksymilian Piwko z Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Ilkowicach
Gabriela Kiełbasa ze Szkoły Podstawowej w Bobrownikach Wielkich
w kategorii wiekowej kl. IV – VII szkół podstawowych:
I miejsce (ex aequo) - Zuzanna Dziura ze Szkoły Podstawowej w Żabnie; Julia Wielgus ze Szkoły Podstawowej w Odporyszowie; Karolina Zielińska ze Szkoły Podstawowej w Łęgu Tarnowskim
II miejsce (ex aequo) - Maria Bieszczad ze Szkoły Podstawowej w Żabnie; Aleksandra Szczebak ze Szkoły Podstawowej w Niedomicach; Natalia Szegda ze Szkoły Podstawowej w Łęgu Tarnowski
III miejsce (ex aequo) - Łukasz Kozioł z Publicznego Katolickiego Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Niecieczy; Konrad Gubernat ze Szkoły Podstawowej w Żabnie; Weronika Chmura ze Szkoły Podstawowej w Żabnie
Wyróżnienia otrzymali:
Maciej Kostrzewa ze Szkoły Podstawowej w Niedomicach
Nadia Bałut ze Szkoły Podstawowej w Łęgu Tarnowskim
Justyna Słota ze Szkoły Podstawowej w Łęgu Tarnowskim.
Wszystkie prace konkursowe można oglądać w Galerii „Rozmaitości” Gminnego Centrum Kultury do końca stycznia.
Źródło: Gminne Centrum Kultury w Żabnie