Bp Tadeusz Pieronek zasługuje na obiektywne spojrzenie na jego wyrazistą osobowość - wspomina zmarłego hierarchę kard. Stanisław Dziwisz.

- Zaskoczyła nas śmierć bp. Tadeusza Pieronka - wyznał wieloletni sekretarz osobisty Jana Pawła II.

Jak podkreślił, zmarły hierarcha wpisał się "w znaczący sposób" w historię Kościoła w Polsce w ostatnich dziesiątkach lat.

- Krytykował i był krytykowany, ale zawsze uczciwy, miłujący Kościół, zatroskany o sprawy społeczne - dodał krakowski metropolita senior, oceniając zasługi bp. Pieronka jako wielkie "w życiu Kościoła, także jako wybitny prawnik i nauczyciel uniwersytecki". - Zasługuje na obiektywne spojrzenie na jego wyrazistą osobowość - zaznaczył.

- Żegnam go po przyjacielsku i zawierzam Ojcu Św. Janowi Pawłowi II, któremu był szczerze oddany i od którego otrzymał konsekrację biskupią - powiedział kard. Dziwisz.

Źródło: Portal internetowy Wiara.pl