W niedzielę, 16 grudnia br. na hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żabnie odbył się pierwszy etap eliminacji na poziomie dekanalnym w ramach XIII Mistrzostw LSO Diecezji Tarnowskiej w Piłce Nożnej Halowej.

Aby dostać się na Mistrzostwa Diecezji Tarnowskiej w Limanowej (16 marca br.) należy przejść etap dekanalny oraz etap  rejonowy w Dąbrowie Tarnowskiej. Rozgrywki, jak co roku, toczą się w trzech kategoriach: ministrantów, lektorów młodszych oraz lektorów starszych. Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał opiekun etapu dekanalnego rozgrywek ks. Mateusz Migacz z Parafii w Otfinowie.

W kategorii ministrantów z dekanatu Żabno zgłosiły się drużyny z parafii: Żabno, Gręboszowa, Otfinowa oraz Łęgu Tarnowskiego.

W tej kategorii zwyciężyli ministranci z Żabna zdobywając 9 punktów, drugie miejsce zajęła drużyna z Gręboszowa 6 pkt, trzecie Otfinów z 3 pkt i bez punktu zakończyli rozgrywki ministranci z Łęgu Tarnowskiego.

Drużyna ministrantów z Żabna awansowała do dalszego etapu rozgrywek.

W kategorii lektorów młodszych zgłosiły się drużyny z parafii Żabno, Gręboszowa, Borusowej, Otfinowa oraz Łęgu Tarnowskiego. Rywalizacja była bardzo zacięta.

O ostatecznym rozrachunku w tej kategorii zwyciężyła parafia z Borusowej z 9 punktami przed parafią Żabno 7 pkt. i parafią Gręboszów 7 pkt. (w tym przypadku o kolejności zdecydowała różnica 1 bramki). Czwarte miejsce zajęła drużyna Łęgu Tarnowskiego, a piąte parafia z Otfinowa.

Do dalszego etapu awansowała parafia z Borusowej.

W kategorii lektorów starszych zgłosiły się parafie z Żabna, Gręboszowa i  Łęgu Tarnowskiego.

W tej kategorii zwyciężyła parafia z Żabna 6 pkt, przed parafią z Łęgu Tarnowskiego 3 pkt. Natomiast bez punktu zawody zakończyła parafia z Gręboszowa. Najlepszym zawodnikiem w tej kategorii wybrany został Krzysztof Lechowicz z parafii Żabno.

Drużyna z Żabna awansowała do kolejnego etapu rozgrywek. Opiekunem drużyn z parafii Żabno był ks. Krzysztof Świerczek.

Sędzią turnieju był Tomasz Nowak z TOZPN Podokręg w Żabnie.

Czy drużyny z drugich miejsc również awansują do kolejnego etapu okaże się po rozegraniu wszystkich turniejów dekanalnych.

Turniej rejonowy odbędzie się 16 lutego 2019 r. w Dąbrowie Tarnowskiej.

Każda z drużyn otrzymała pamiątkowy puchar i dyplom, który wręczył ks. Mateusz Migacz, dekanalny koordynator Liturgicznej Służby Ołtarza.

Autor tekstu: Krzysztof Lechowicz, foto: Anna Łata