Pierwszy czwartek miesiąca jest szczególnym dniem modlitw o powołania do życia kapłańskiego i o uświęcenie życia kapłanów. To główna intencja podczas adoracji  Jezusa w Najświętszym Sakramencie w parafiach diecezji.

Alumni tarnowskiego seminarium poprowadzą w czwartek o 19.00 różaniec w radiu RDN. Do łączności duchowej i modlitwy wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego zaprasza parafie, a zwłaszcza chorych i cierpiących.

„Wszyscy potrzebujemy modlitwy, a szczególnie ludzie młodzi, którzy w zawirowaniach codzienności muszą najpierw rozeznawać Boga, Jego Słowo, obecność, żeby potem dobrze rozeznać drogę życia. Nie jest to łatwe, ale nie idziemy w pojedynkę, dlatego wspierajmy się modlitwą i obecnością” – podkreśla ks.  Tomasz Rąpała z grupą SEMERON.

Tymczasem w Adwencie można ofiarować swoje prace, zajęcia, trudy i modlitwy w intencji kleryków. To inicjatywa Diecezjalnej Diakonii Modlitwy Ruchu Światło-Życie w diecezji tarnowskiej.

Zgłosić można się przez formularz na czas Adwentu lub cały okres formacji kleryckiej. Link do formularza: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdqCNGdY8U_9ixA9APyen4C2-geIv8_Lf2WTvoz5FOZ6ZNXwg/viewform

Napisane przez Ewa Biedroń