Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że od tego roku ulegają zmianie zasady ubiegania się o dopłaty bezpośrednie. Wnioski składane będą przez Internet. Można będzie to zrobić już od 15 marca.

 

 

 

 

We wszystkich biurach powiatowych ARiMR dostępne będą stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu, przy których rolnicy będą mogli wypełnić i przesłać wniosek.

Właściciele mniejszych gospodarstw zamiast wniosku mogą złożyć jednostronicowe Oświadczenie, w którym potwierdzą brak zmian w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Termin składania oświadczeń wyznaczono od 15 lutego do 14 marca 2018 r.

Apelujemy do rolników, by nie czekali do ostatniej chwili. Wcześniejsze zgłoszenie się do biura powiatowego pozwoli na uniknięcie kolejek i zapewnienie sprawnej i szybkiej obsługi.

 

INFORMACJA

Rolniku, od tego roku wniosek o dopłaty tylko przez Internet!

Nie czekaj do maja, wniosek możesz wysłać już od 15 marca!

Skorzystaj z możliwości złożenia oświadczenia zamiast wniosku.

 

Od 2018 r. zmianie uległy zasady ubiegania się o dopłaty bezpośrednie. Wnioski składane są w formie elektronicznej. Służy do tego aplikacja eWniosekPlus, dostępna od 15 marca na stronie internetowej www.arimr.gov.pl.

 

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oferuje wsparcie techniczne. W biurach powiatowych ARiMR dostępne będą stanowiska z dostępem do Internetu, przy których rolnicy będą mogli skorzystać z aplikacji, wypełnić i wysłać wniosek.

 

Oświadczenie zamiast wniosku

W tym roku zamiast wniosku można złożyć Oświadczenie, w którym rolnik potwierdzi brak zmian w porównaniu z wnioskiem z 2017 roku. Formularz Oświadczenia dostępny będzie na stronie internetowej www.arimr.gov.pl.

Termin składania oświadczeń - od 15 lutego do 14 marca 2018 r.

 

Oświadczenie może złożyć rolnik, w którego gospodarstwie powierzchnia gruntów ornych wynosi mniej niż 10 ha i ubiegał się w 2017 roku o jedną z n/w płatności:

- jednolitą płatność obszarową, płatność za zazielenienie, płatność dodatkową lub płatność do owiec i kóz,

- płatność niezwiązaną do tytoniu,

- wypłatę pomocy na zalesianie,

- przyznanie płatności ONW lub przyznanie premii pielęgnacyjnej i premii zalesieniowej.

 

Informacje dotyczące eWniosku i oświadczeniach w Biurach Powiatowych ARiMR na stronie internetowej www.arimr.gov.pl oraz pod bezpłatnym numerem infolinii 800-38-00-84.