W powstawaniu Maryjnego Ogrodu Różańcowego w naszej parafii, dużym wsparciem modlitewnym jak również finansowym są nasi rodacy z Klubu Przyjaciół Miasta Żabno w Chicago, którzy ufundowali główną kapliczkę Matki Bożej z Lourdes w centrum Ogrodu.

Wyrażając im podziękowanie umieszczono w gablocie naszej świątyni pamiątkową tablicę z nazwiskami rodaków-darczyńców na rzecz tej pięknej inwestycji.

Cała natomiast infrastruktura Ogrodu wraz z czterema zespołami kapliczek przedstawiających  dwadzieścia tajemnic różańcowych powstała dzięki indywidualnej i wspólnotowej ofiarności  parafian żabnieńskich oraz lokalnych, zaprzyjaźnionych z parafią fundatorów.

W Ogrodzie został umieszczony kamień upamiętniający wszystkich fundatorów przedsięwzięcia.

Zdjęcia w większym formacie: