*** Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali. Przypominamy również o nabożeństwach Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu w następujących terminach: o godzinie 7.00;15.00; 16.30 dla dzieci szkolnych oraz po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30. Adoracja Najświętszego. Sakramentu od godz. 15.00 do godz. 22.00. Różaniec sobotni - Fatimski o godz.17.00 poprowadzi Róża św. Szymona z Lipnicy. ***

Czteroletnia Maja, która ma przed sobą trzy skomplikowane operacje jest twarzą kampanii Caritas Diecezji Tarnowskiej. Organizacja prosi o 1 proc. podatku.

Caritas dzięki tym środkom może pomagać chorym w ich leczeniu, rehabilitacji, zakupie sprzętu medycznego a także dofinansować działalność sześciu placówek opiekuńczo – leczniczych.

W ubiegłym roku Caritas otrzymała ponad 1 milion 713 tysięcy złotych.
– Dzięki 1 procentowi podatku udzielamy pomocy wielu osobom w trudnej sytuacji życiowej – mówi ks. Zbigniew Pietruszka, dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej.
– Wsparliśmy leczenie 127 osób na kwotę 701 tys. zł, dofinansowaliśmy rehabilitację 171 osób na sumę ponad 268 tys. zł. 450 razy dofinansowaliśmy zakup leków na kwotę ponad 160 tys. zł. Ponadto 43 razy pomagaliśmy w zakupie sprzętu medycznego wydając 84. 550 zł. Dofinansowaliśmy działalność naszych sześciu placówek opiekuńczo – leczniczych przeznaczając na ten cel 319.228 zł – dodaje.

Przekazując 1% Twojego podatku na konto Caritas Diecezji Tarnowskiej pomagasz najbardziej potrzebującym.

Z Caritas można także zbierać 1 procent podatku na konkretną osobę wymagającą leczenia czy rehabilitacji oraz można pobrać darmowy program do rozliczenia podatku: e-pit.

Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej tarnowskiej Caritas.

Wizytówka parafii

Patronka parafii