*** Zapraszamy: w środę Nowenna do MBNP i modlitwy do św. Józefa o godz. 17.30, w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 i adoracja do godziny 22.00. w sobotę o godz.17.30 różaniec poprowadzi róża bł. Natalii Tułasiewicz, w środę na plebanii o godz.18.45 spotkanie Zespołu Synodalnego. ***

 

Biskup tarnowski Andrzej Jeż, Wydział ds. Nowej Ewangelizacji i Sekretariat V Synodu Diecezji Tarnowskiej zapraszają w dniach 29-31 stycznia na X Forum Formacyjne Moc Misji – Tajemnica Eucharystii.
Tematyka Forum nawiązuje do hasła obecnego roku duszpasterskiego – „Zgromadzeni na świętej wieczerzy” i dotyka rzeczywistości Mszy Świętej, podczas której każdy chrześcijanin odkrywa misję swojego życia, realizowaną niezależnie od podjętego powołania. Konferencje i spotkania, w których chcemy na nowo odkrywać Eucharystię, poprowadzą zaproszeni goście: ks. Wojciech Węgrzyniak, ks. Krzysztof Porosło oraz nasz biskup Andrzej Jeż. Wymownym znakiem tegorocznego Forum Formacyjnego będą święcenia biskupie ks. Artura Ważnego, który jest pomysłodawcą i inicjatorem tego cyklu wydarzeń w naszej diecezji.
Forum adresowane jest do wszystkich diecezjan, a szczególnie do tych, którym leży na sercu troska o Kościół i głębsza relacja z Jezusem oraz świadomość bycia chrześcijaninem – uczniem misjonarzem. Czas pandemii może być szansą duchowego spotkania, jedności, adoracji i modlitwy całej diecezji w jednym czasie, w jednym duchu.
Z powodu epidemii nie jest możliwe, aby to spotkanie odbywało się fizycznie w jednym miejscu, dlatego organizatorzy chcieliby, aby miejscem Forum był kościół parafialny i przestrzeń radiowo – internetowa.
Transmisje odbywać się będą na falach Radia RDN, przez kanał Synaj.tv na platformie YouTube (link: https://www.youtube.com/channel/UCAPmWNE4ONknaiwFjfj6G7w) ) oraz Radia internetowego Profeto. 

 

Wizytówka parafii

Patronka parafii