*** Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali. Przypominamy również o nabożeństwach Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu w następujących terminach: o godzinie 7.00;15.00; 16.30 dla dzieci szkolnych oraz po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30. Adoracja Najświętszego. Sakramentu od godz. 15.00 do godz. 22.00. Różaniec sobotni - Fatimski o godz.17.00 poprowadzi Róża św. Szymona z Lipnicy. ***

Ruch Światło-Życie Diecezji Tarnowskiej we współpracy z Fundacją AUXILIUM zakłada młodzieżowy telefon zaufania: Codzienną Anonimową Linię Młodzieżową. Przez 7 dni w tygodniu pod numerem telefonu stacjonarnego 14 692 03 45 w godz. 19.00-24.00 czeka animatorka, animator lub ksiądz moderator Ruchu.
- Księża moderatorzy i animatorzy Ruchu Światło-Życie, mający wieloletnie doświadczenie towarzyszenia młodym ludziom zarówno podczas oaz wakacyjnych, jak i rekolekcji weekendowych, a przede wszystkim w codzienności chcą działać w myśl słów wielkiego przyjaciela Oazy, św.Jana Pawła II - "Nauczyłem się od młodych problematyki tej młodości, która jest wielkim darem Bożym, która jest piękna i trudna — może właśnie dlatego jest piękna, że jest trudna - mówi ks. Paweł Płatek, moderator Ruchu Światło-Życie Diecezji Tarnowskiej.
Telefon jest dostępny dla każdej młodej osoby, która chciałaby zapytać o sprawy, które leżą jej na sercu, porozmawiać o problemach lub po prostu o życiu – w klimacie zaufania i troski.

Mottem dzieła są znane zapewne młodym w innych wersjach słowa Keep Calm and Call On!
Keep Calm – aby starać się /zachowywać, utrzymywać spokój/ zawsze, a może szczególnie w obecnym czasie, także dlatego, że telefon ma pomóc poczuć, że nikt nie musi być ze swoimi problemami sam. Keep CALM to także zachowuj, trzymaj kontakt z Codzienną Anonimową Linią Młodzieżową.

Call On to znaczy wezwij nas - wspólnie łatwiej sobie z czymś poradzić. To także wpadnij do nas – choćby przez połączenie telefoniczne: poczuj, jakbyś odwiedzał(a) przyjaciół, do których zawsze możesz bez zapowiedzenia przyjść, aby posiedzieć, porozmawiać, pobyć.

Keep CALM and Call On!
Tel. 14 692 03 45
7 dni w tygodniu
Od 19.00 do 24.00

Telefon rozpoczyna działanie z akceptacją i błogosławieństwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża w dzień Matki Bożej Fatimskiej, 13 maja 2020 r.

 

Wizytówka parafii

Patronka parafii