*** W piątek o 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia i adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00. Trwają wakacje – czas urlopów, pamiętajmy o naszych obowiązkach religijnych. ***

Dzwon “Głos Nienarodzonych” zabrzmi w Zawadzie koło Dębicy na rozpoczęcie wielkiego odpustu w sanktuarium Matki Bożej. Będzie także świadectwo kobiety, która dokonała aborcji i przeżyła nawrócenie.

W sobotę o 15.00 odbędą się dróżki różańcowe. – Każdy opowiadający się za życiem będzie mógł uderzyć w dzwon – mówi kustosz sanktuarium ks. Józef Książek.

– Dzwon został poświęcony przez papieża Franciszka. Ojciec Święty pierwszy w ten dzwon uderzył i podkreślił, że głos tego dzwonu jest symbolicznym głosem tych wszystkich, którym nie pozwolono się urodzić i żyć. Badania mówią, że na świecie w 2019 roku pozbawiono życia ponad 42 miliony dzieci nienarodzonych – dodaje.

W niedzielę będzie dzień rodziny i błogosławieństwo dzieci. W kolejnych dniach do Zawady przybędą m.in. żołnierze, harcerze, służby mundurowe, chorzy, krwiodawcy, nauczyciele, młodzież, rolnicy i ludzie pracy.

Odpust potrwa do 12 września. W tym dniu do sanktuarium są zaproszeni rolnicy. O 11.00 będzie Msza św. dożynkowa z poświęceniem wieńców żniwnych i ziarna siewnego.

Odpustowi będzie towarzyszyć hasło “Zgromadzeni z Matką Bożą Zawadzką na Eucharystii”.

Wizytówka naszej parafii

WIZYTÓWKA

Patronka naszej parafii

PATRONKA

Cmentarz online

CMENTARZ

Wystawa powstała w ramach projektu Polacy nieprzeciętni, dofinansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Ks. Józef Łakomy

Zapraszamy do obejrzenia wystawy, której bohaterem jest ks. Janusz Stanisław Pasierb.

Ks. Janusz St. Pasierb

Wszystko o V Synodzie Diecezji Tarnowskiej w jednym miejscu.

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Niezbędnik katolika - czytanie na dziś, rozważanie do Ewangelii, czytania....

Czytania na każdy dzień