*** W piątek o 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia i adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00. Trwają wakacje – czas urlopów, pamiętajmy o naszych obowiązkach religijnych. ***

W rolniczej pracy nie zapominajmy o Panu Bogu – mówi radiu RDN bp Leszek Leszkiewicz, delegat KEP ds. Duszpasterstwa Rolników. W ten weekend na Jasnej Górze odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Rolników.

Bp Leszkiewicz będzie modlił się w sobotę razem z rolnikami.

– Będę chciał przypomnieć polską tradycję, która mówi, że wszelka aktywność rolnicza powinna się łączyć z prośbą do Pana Boga, żeby dawał wzrost i błogosławił. Powinniśmy także z radością dziękować za to co jest wynikiem Bożego błogosławieństwa i ludzkiej pracy– mówi biskup.

Rolnicy mają wiele problemów – dodaje bp Leszek Leszkiewicz.

– W niektórych częściach Polski susza, w innych powodzie. Jest też duży problem dla hodowców trzody chlewnej. Będzie to przedmiotem naszej modlitwy i prośby, żeby Pan Bóg przyszedł nam z pomocą. Jednocześnie myślę, że trzeba też prosić, by rolnikom nie brakło siły, żeby wiele spraw wzięli w swoje ręce – podkreśla delegat KEP ds. Duszpasterstwa Rolników.

W sobotę Mszy św. o godz. 19.00 w bazylice będzie przewodniczył bp Leszek Leszkiewicz, który poprowadzi także Apel Jasnogórski.

Natomiast Msza Święta dożynkowa z błogosławieństwem wieńców żniwnych zostanie odprawiona w niedzielę o godz. 11.00. Będzie jej przewodniczył metropolita częstochowski abp Wacław Depo.

Ogólnopolskim Dożynkom Jasnogórskim towarzyszyć będzie Krajowa Wystawa Rolnicza. Na częstochowskich Alejach NMP, już od piątku pojawią się wystawcy z całej Polski.

Wizytówka naszej parafii

WIZYTÓWKA

Patronka naszej parafii

PATRONKA

Cmentarz online

CMENTARZ

Wystawa powstała w ramach projektu Polacy nieprzeciętni, dofinansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Ks. Józef Łakomy

Zapraszamy do obejrzenia wystawy, której bohaterem jest ks. Janusz Stanisław Pasierb.

Ks. Janusz St. Pasierb

Wszystko o V Synodzie Diecezji Tarnowskiej w jednym miejscu.

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Niezbędnik katolika - czytanie na dziś, rozważanie do Ewangelii, czytania....

Czytania na każdy dzień