*** W środę Nowenna do MBPN; w piątek o godzinie 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 22.00; sobota - różaniec poprowadzi Róża św. Antoniego. Od 18-01. do 25.01 obchodzimy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. ***

„Pokój Wam” – te słowa wypowiada Chrystus w dniu Zmartwychwstania do zatrwożonych o swoje życie i przyszłość uczniów zgromadzonych w Wieczerniku.  Nam również przyszło żyć w czasach, które rodzą wiele obaw i lęków. Podejmujemy jednak ciągle, również w ramach trwającego V Synodu, wysiłek wsłuchiwania się w głos Ducha Świętego, który prowadzi wspólnotę Kościoła przez dzieje.

Dogodną okazją pomagającą otworzyć się na działanie Ducha Świętego będzie XI Forum Formacyjne, które odbędzie się w Tarnowie w Arenie „Jaskółka” w dniach od 29 do 30 stycznia br. Pragniemy, aby był to czas zasłuchania w słowo Boże, czas wspólnej modlitwy i wołania o dar Ducha Świętego, ażeby dopomagał nam budować Kościół na wzór Chrystusa.

Z wiadomych względów nie możemy spotkać się wszyscy, ale pragnę zaprosić na to wydarzenie przedstawicieli każdej wspólnoty parafialnej. Spotkanie Jezusa z uczniami przeżywającymi kryzys skończyło się ich posłaniem z misją głoszenia Jezusa w świecie. Spotkanie ze Zmartwychwstałym dało uczniom taką moc, iż doświadczenie kryzysu stało się przestrzenią wielkiego Bożego działania. Oby doświadczenie uczniów z Wieczernika stało się także doświadczeniem Kościoła tarnowskiego.

Zapisy do udziału w XI Forum Formacyjnym odbywają się przez stronę internetową, zaś szczegółowe informacje zamieszczone są na plakatach rozesłanych do parafii.

Z pasterskim błogosławieństwem i darem modlitwy

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

Informacje o Forum https://fftarnow.pl/

Wizytówka naszej parafii

WIZYTÓWKA

Patronka naszej parafii

PATRONKA

Cmentarz online

CMENTARZ

Wystawa powstała w ramach projektu Polacy nieprzeciętni, dofinansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Ks. Józef Łakomy

Zapraszamy do obejrzenia wystawy, której bohaterem jest ks. Janusz Stanisław Pasierb.

Ks. Janusz St. Pasierb

Wszystko o V Synodzie Diecezji Tarnowskiej w jednym miejscu.

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Niezbędnik katolika - czytanie na dziś, rozważanie do Ewangelii, czytania....

Czytania na każdy dzień