*** W piątek o 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia i adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00. Trwają wakacje – czas urlopów, pamiętajmy o naszych obowiązkach religijnych. ***

 

Będzie o peryferiach miasta i kulturze. Tak zapowiada się VI Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji. Odbędzie się on od 9 do 11 września w Łodzi. Trwają zapisy.

Miasto ewangelizuje się w ten sposób, że nie przynosi się Jezusa z zewnątrz, ale odkrywa Jezusa, który tu jest. Współczesne miasta stanowią uprzywilejowane miejsce dla nowej ewangelizacji – mówi za papieżem Franciszkiem abp Grzegorz Ryś, przewodniczący Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji.

– Główny zamysł to odsłanianie obecności Jezusa. Być może jest tak, że w mieście dzisiaj tę obecność trzeba w szczególny sposób odsłonić, bo może gdzieś w innych przestrzeniach łatwej widać Boga. Jestem po dożynkach diecezjalnych i wszystkie wieńce miały charakter religijny. Na wieńcach był znak Eucharystii, albo figura Matki Bożej. Ludzie mają doświadczenie, że w tej pracy, która wypełnia ich życie na wsi jest w szczególny sposób obecny Pan Bóg i oni potrafią tę obecność wyrazić. Być może potrzebujemy właśnie tego dokonać w miejskiej perspektywie – dodaje arcybiskup.

Podczas wydarzenia będą warsztaty poświęcone m.in. bezdomnym, współczesnemu niewolnictwu, a także małżeństwom niesakramentalnym. Będzie też spektakl modlitewno-ewangelizacyjny ‘Dekalog’ w wykonaniu artystów z całego świata.

Organizatorami są Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji, Fundacja Porta Fidei i Archidiecezja Łódzka.

Zapisy trwają w Internecie do 6 września, ale będzie można dopisać się na miejscu.

Szczegóły

Wizytówka naszej parafii

WIZYTÓWKA

Patronka naszej parafii

PATRONKA

Cmentarz online

CMENTARZ

Wystawa powstała w ramach projektu Polacy nieprzeciętni, dofinansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Ks. Józef Łakomy

Zapraszamy do obejrzenia wystawy, której bohaterem jest ks. Janusz Stanisław Pasierb.

Ks. Janusz St. Pasierb

Wszystko o V Synodzie Diecezji Tarnowskiej w jednym miejscu.

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Niezbędnik katolika - czytanie na dziś, rozważanie do Ewangelii, czytania....

Czytania na każdy dzień