*** W piątek o 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia i adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00. Trwają wakacje – czas urlopów, pamiętajmy o naszych obowiązkach religijnych. ***

"Zgromadzeni z Matką Bożą Tuchowską na Eucharystii" - pod takim hasłem będziemy przeżywać tegoroczny Wielki Odpust Tuchowski 1-9 lipca. Hasło to nawiązuje do programu duszpasterskiego realizowanego przez Kościół w Polsce pt. „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Jest to drugi rok programu skupiony, tym razem, na wyjaśnieniu wiernym poszczególnych części Mszy świętej.

Pragniemy podczas Wielkiego Odpustu Tuchowskiego przybliżyć pielgrzymom „krok po kroku” zasadnicze części Mszy świętej. Poprzez głoszone słowo Boże i posługę w konfesjonale pragniemy kształtować u wiernych postawę czci i szacunku wobec Najświętszego Sakramentu, która przez ostatni rok, z powodu pandemii, została poddana mocnej próbie. Dla wielu katolików praktyka Mszy św. niedzielnej przeniosła się w przestrzeń wirtualną. Chcemy na nowo obudzić u wiernych głód Eucharystii, aktywne w niej uczestniczenie oraz potrzebę powrotu do fizycznej na niej obecności. Czas Wielkiego Odpustu Tuchowskiego powierzamy Maryi, która, jako wierna Służebnica Pańska, uczy nas słuchać Słowa Bożego, wiernie go zachowywać oraz godnie czcić Jej Syna.

Wizytówka naszej parafii

WIZYTÓWKA

Patronka naszej parafii

PATRONKA

Cmentarz online

CMENTARZ

Wystawa powstała w ramach projektu Polacy nieprzeciętni, dofinansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Ks. Józef Łakomy

Zapraszamy do obejrzenia wystawy, której bohaterem jest ks. Janusz Stanisław Pasierb.

Ks. Janusz St. Pasierb

Wszystko o V Synodzie Diecezji Tarnowskiej w jednym miejscu.

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Niezbędnik katolika - czytanie na dziś, rozważanie do Ewangelii, czytania....

Czytania na każdy dzień