*** Zapraszamy: piątek o 15.00 Godzina Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00, sobota spotkanie DSM o godz. 10.00 na plebanii - Siostra zaprasza nowe dziewczęta do Służby Maryjnej, sobota o godz. 9.00 spotkanie kandydatów na ministrantów- aspirantów w salce na plebanii - zapraszamy chętnych chłopców z kl. II, III i starszych. W sobotę o godz. 17.30 różaniec – prowadzi Róża bł. Matki Teresy z Kalkuty. ***

W ramach tegorocznych wykładów zostaną podjęte tematy dotyczące Matki Bożej. Będą prezentowane Jej zapowiedzi w Starym Testamencie, historia Maryi w Nowym Testamencie, dziejach pierwotnego Kościoła, a także obraz Matki Bożej nakreślony przez teologię, muzykę i sztukę.

Audycje Studium Biblijnego będą emitowane w radiu Radia RDN Małopolska oraz RDN Nowy Sącz w każdą niedzielę o godz. 18.00 oraz powtarzane w poniedziałki o godz. 20.10. Teksty oraz pliki dźwiękowe z wykładami będą zamieszczane na stronach internetowych Tarnowskiego Gościa Niedzielnego oraz Radia RDN.

Komunikat o Radiowo-Internetowym Studium Biblijnym

Drodzy Diecezjanie!

Gorąco zapraszam Was do uczestnictwa w kolejnym roku wykładów prowadzonych w ramach Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego. W ramach tegorocznych wykładów, które rozpoczynają się od dzisiejszej niedzieli, zostaną podjęte tematy dotyczące osoby Matki Bożej, prezentujące Jej figury/zapowiedzi w Starym Testamencie, historię Maryi w Nowym Testamencie oraz dziejach pierwotnego Kościoła, a także Jej obraz nakreślony przez teologię, muzykę i sztukę.

Audycje Studium Biblijnego będą emitowane na falach Diecezjalnego Radia RDN Małopolska oraz RDN Nowy Sącz w każdą niedzielę o godz. 18.00 oraz powtarzane w poniedziałki o godz. 20.10. Teksty oraz pliki dźwiękowe z wykładami będą zamieszczane na stronach internetowych Tarnowskiego Gościa Niedzielnego oraz Radia RDN.

Bardzo zachęcam do skorzystania z tej cennej oferty, która znacząco wpisuje się w potrzebę katechezy dorosłych, o czym była mowa w ubiegłą niedzielę w ramach tematyki 25. niedzieli synodalnej.

Wszystkim słuchaczom Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego życzę pogłębienia wiedzy oraz wzrostu wiary poprzez osobiste spotkania z Bogiem obecnym w swoim Słowie.

W tym duchu udzielam pasterskiego błogosławieństwa

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

Wizytówka naszej parafii

WIZYTÓWKA

Patronka naszej parafii

PATRONKA

Cmentarz online

CMENTARZ

Wystawa powstała w ramach projektu Polacy nieprzeciętni, dofinansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Ks. Józef Łakomy

Zapraszamy do obejrzenia wystawy, której bohaterem jest ks. Janusz Stanisław Pasierb.

Ks. Janusz St. Pasierb

Wszystko o V Synodzie Diecezji Tarnowskiej w jednym miejscu.

V Synod Diecezji Tarnowskiej

Niezbędnik katolika - czytanie na dziś, rozważanie do Ewangelii, czytania....

Czytania na każdy dzień