Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

Będą specjalne lekcje religii o Synodzie. Konspekty przygotuje Zespół Katechetyczny Komisji Przygotowawczej. Lekcje na ten temat odbędą się w szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych na terenie diecezji tarnowskiej w nowym roku szkolnym.

 

To jedna z decyzji, podjęta podczas pierwszego spotkania Zespołu Katechetycznego – mówi jego przewodniczący ks. Bogusław Połeć.

 

„Pierwszy temat katechezy zostanie poświęcony roli Synodu w Kościele, a drugi ma już dotyczyć V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Katecheci razem z uczniami będą się zastanawiać w jakim celu został on zwołany i jak młodzi ludzie mają się do tego tematu ustosunkować, bo to oni będą przyszłością Kościoła diecezjalnego” – dodaje.

 

Podczas obrad rozmawiano m.in. o roli rodziców jako pierwszych katechetów, a także o katechezie parafialnej, dorosłych, przygotowaniu do sakramentu bierzmowania i pierwszych piątkach miesiąca.

Katecheci ponownie są zachęceni, aby zbierali propozycje, uwagi i wskazówki dotyczące nauki religii i przesyłali je do Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Zespół Katechetyczny Komisji Przygotowawczej tworzy dziewięć osób. W tym gronie są kapłani, wizytatorzy religii, siostra zakonna i dwie świeckie katechetki.

 

 

 

Napisane przez Ewa Biedroń; Portal Diecezji Tarnowskiej

Vsynod

biblia1 czytania1 ksm1 historia1 wizytowka1