Będą specjalne lekcje religii o Synodzie. Konspekty przygotuje Zespół Katechetyczny Komisji Przygotowawczej. Lekcje na ten temat odbędą się w szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych na terenie diecezji tarnowskiej w nowym roku szkolnym.

To jedna z decyzji, podjęta podczas pierwszego spotkania Zespołu Katechetycznego – mówi jego przewodniczący ks. Bogusław Połeć.

„Pierwszy temat katechezy zostanie poświęcony roli Synodu w Kościele, a drugi ma już dotyczyć V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Katecheci razem z uczniami będą się zastanawiać w jakim celu został on zwołany i jak młodzi ludzie mają się do tego tematu ustosunkować, bo to oni będą przyszłością Kościoła diecezjalnego” – dodaje.

Podczas obrad rozmawiano m.in. o roli rodziców jako pierwszych katechetów, a także o katechezie parafialnej, dorosłych, przygotowaniu do sakramentu bierzmowania i pierwszych piątkach miesiąca.

Katecheci ponownie są zachęceni, aby zbierali propozycje, uwagi i wskazówki dotyczące nauki religii i przesyłali je do Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Zespół Katechetyczny Komisji Przygotowawczej tworzy dziewięć osób. W tym gronie są kapłani, wizytatorzy religii, siostra zakonna i dwie świeckie katechetki.

Napisane przez Ewa Biedroń; Portal Diecezji Tarnowskiej