Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Co zrobić, by z informacjami o Synodzie docierać do szerokiego grona odbiorców? Na ten temat rozmawiali przedstawiciele mediów diecezjalnych i Komisji Przygotowawczej V Synodu Diecezji Tarnowskiej.

 

– Media będą informować o Synodzie i mają swoje propozycje – mówi ks. Andrzej Dudek, rzecznik Komisji Przygotowawczej. – Po pierwszej audycji na antenie radia RDN okazało się, że świadomość wśród ludzi, czym jest Synod, jest bardzo niska. Audycja i pracownicy mediów trochę otworzyli nam oczy, czym powinniśmy się zająć. Skierować naszą uwagę na działalność informacyjną – dodaje.

 

Audycji synodalnych w RDN można posłuchać w każdą sobotę po godzinie 16.00 a skrót emitowany jest w niedzielę przed godziną 12.00. Na stronie www.rdn.pl powstała specjalna zakładka Synod gdzie będą informacje i audycje. Gość Niedzielny też na bieżąco na łamach gazety i portalu www.tarnow.gosc.pl informuje o Synodzie.

 

Joanna Sadowska, przewodnicząca Zespołu ds. Mediów Komisji Przygotowawczej podkreśla też ważną rolę mediów społecznościowych. – W ramach naszego zespołu planujemy na razie uruchomienie czterech kanałów w ramach mediów społecznościowych. Będzie to konto Facebook, You Tube, Instagram i Twitter. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie jako pierwsze powstanie konto na Facebooku – podkreśla.

 

Powstaje także strona internetowa V Synodu Diecezji Tarnowskiej, a odpowiada za to ks. Marcin Baran z Zespołu ds. Mediów. – Chcemy, by na tej stronie znalazły się najistotniejsze informacje o tym, co dzieje się w ramach Synodu. Planujemy nawiązać do historii, będzie ABC Synodu. Każdy będzie mógł napisać i zapytać o to, co go na tym etapie interesuje – mówi.

 

W spotkaniu z mediami diecezjalnymi w tarnowskiej kurii uczestniczył bp Leszek Leszkiewicz, przewodniczący Komisji Przygotowawczej V Synodu Diecezji Tarnowskiej.

 

 

Napisane przez Ewa Biedroń; Portal Diecezji Tarnowskiej

Vsynod

biblia1 czytania1 ksm1 historia1 wizytowka1