Co zrobić, by duszpasterstwo młodzieży było mocne i by młodzi włączyli się w Synod Diecezji Tarnowskiej? Biskup Leszek Leszkiewicz oraz dyrekcja Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży chcą słuchać młodego pokolenia i ich duszpasterzy w jedenastu okręgach diecezji tarnowskiej. Stąd odwiedziny w terenie i dyskusje.

– Chcemy odtworzyć strukturę, którą stworzyliśmy z okazji Światowych Dni Młodych, by wzmacniać nasze duszpasterstwo. Teraz przed nami wyzwania związane z  Synodem. Chcemy, by młodzi włączyli się w to wydarzenie i powiedzieli, co młody Kościół czuje i jakie ma oczekiwania –  mówi ks. Paweł Górski, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Dodajmy, że w ramach Komisji Przygotowawczej V Synodu Diecezji Tarnowskiej działa także zespół ds. młodzieży. Jego pracami kierują ks. Paweł Górski i ks. Marcin Baran.

Napisane przez Ewa Biedroń, Potral Diecezji Tarnowskiej