Image Wojciech Seweryn, inicjator powstania pomnika Ofiar Katynia w Chicago i ofiara katastrofy pod Smoleńskiem zostanie pochowany w Żabnie. Uroczustości pogrzebowe odbędą się w czwartek 22 kwietnia o godzinie 15.00. Wprowadzenie ciała do kościoła będzie o godzinie 14.00. Obrzędom pogrzebowym będzie przewodniczył Ks. Biskup Wiesław Lechowicz.

Wojciech Seweryn urodził się 1939 roku w Tarnowie. Ukończył tarnowskie Liceum Sztuk Plastycznych, później studiował w ASP w Krakowie. Następnie wyemigrował do USA. W maju 2000 roku w Chicago zawiązał się Komitet Budowy Pomnika Ofiar Katyńskich, którego przewodniczącym został Wojciech Seweryn. Po latach zabiegów członkowie Komitetu zrealizowali zamierzony cel. Pomnik został poświęcony 17 maja 2009 roku.

8 kwietnia 2010 r. Wojciech Seweryn dla upamiętnienia zamordowanego w Katyniu swojego ojca Mieczysława Seweryna, wraz z przedstawicielami władzy samorządowej i kościelnej Żabna posadził Dąb Katyński, tuż przy Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żabnie.

Wszystkich, którzy zginęli w katastrofie oraz ich rodziny polećmy w naszych modlitwach Bożemu Miłosierdziu.